Liga portugalska - 12. kolejka Segundy Liga: Varzim SC - SC Covilha 1-0 (0-0)

W meczu 12. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Varzimu wygrała z Covilha 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie obejrzało 1 201 widzów.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-08 18:15 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Widzów: 1201 | Arbiter: Frederico Martins
Varzim SC
SC Covilha
1
0
L. Lumeka 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania jedenastka Covilha wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 63. minucie za Mirandę wszedł Kukula. W 64. minucie w zespole Covilha doszło do zmiany. Mica wszedł za Abdoulaye Daffégo.

W 66. minucie arbiter ukarał kartką Brendona, zawodnika Covilha. Chwilę później trener Varzimu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Baba Sow, a murawę opuścił Minhoca. W 75. minucie George Kwame został zmieniony przez Frederica Macila, a za Pedro Ferreirę wszedł na boisko Stanley Ejike, co miało wzmocnić jedenastkę Varzimu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana Batistę na Santiago Silvę.

Jedyną bramkę meczu dla Varzimu zdobył Levi Lumeka w 89. minucie. W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkę dostał Serginho z Varzimu.

SC Covilha
90′ Sérgio Gabriel da Silva Andrade
Carlos Daniel Anastácio Henriques
Joao Amorim
Brendon Lucas da Silva Estevam66′
Hugo Domingos Gomes
Jean Batista de Andrade Pereira13′ 84′
23′ Luis Pedro Gomes Martins
Tiago André Lopes Moreira
Rui Filipe Araújo Moreira
Daniel Martins
70′ Nélson Alexandre Farpelha Estrela
Jaime Daniel Melão Simões
79′ Pedro Ferreira
João Vitor Bonani Rodrigues
Leonardo Acevedo Ruiz
Guilherme dos Santos Rodrigues29′ 63′
36′ 75′ George Nana Kwame Ofosu
Gilberto Manuel Pereira da Silva
 89′ Levi Jeremiah Lumeka
Filipe Couto Cardoso
70′ Baba Sow Basse
Micael Cabrita Silva Mica64′
José Diogo Castro Ferradeira dos Santos
Deivison William Borges
79′ Stanley Ejike Awurum
Erson Stiven Dias Costa63′
75′ Frederic Ferreira Maciel
Ludgério de Almeida Santiago da Silva84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Varzimu. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.