Liga portugalska - 12. kolejka Segundy Liga: GD Chaves - UD Oliveirense 0-2 (0-2)

W spotkaniu 12. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna Chavesu przegrała z Oliveirense 0-2 (0-2). Mecz na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira obejrzało 1 054 widzów.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-07 18:15 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Widzów: 1054 | Arbiter: Iancu Vasilica
M. Bouldini 44'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Chavesu wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Agdon wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oliveirense , strzelając gola w 18. minucie starcia.

W 30. minucie kartkę obejrzał Agdon z jedenastki gości.

Zespół Chavesu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Mohamed Bouldini. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 45. minucie Joao Teixeira został zmieniony przez Raphaela Guzza. W tej samej minucie w zespole Chavesu doszło do zmiany. Platiny wszedł za Costinhę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Michaelowi Douglasowi, zawodnikowi gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Manuela z Chavesu, a w 72. minucie Oliveirę z drużyny przeciwnej. W 62. minucie Jean Felipe został zmieniony przez Bachiego, co miało wzmocnić jedenastkę Chavesu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sérgia Ribeira na Miguela Silvę.

Niedługo później trener Oliveirense postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Oliveirę wszedł Diogo Clemente, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Między 76. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Oliveirense doszło do zmiany. Cephas Malele wszedł za Mohameda Bouldiniego.

Guilherme António de Souza
48′ José Manuel Mendes Gomes
Leandro Xavier Marques Silva
62′ Jean Felipe Nogueira da Silva
Sérgio Domingos Reis Silva
João Pedro Costa Gamboa
António Manuel da Silva Oliveira72′ 73′
45′ João José Pereira da Costa
Filipe Goncalves
45′ Joao Teixeira
Sérgio Miguel Hora Ribeiro70′
Sodiq Olamilekan Fatai
Fábio Miguel Jesus Carvalho81′
76′ André Luis Silva de Aguiar
Mohamed Bouldini  44′ 90′
84′ . Wagner
Elízio Adriani Silva Albues
45′ Raphael Guzzo
José Gervásio dos Santos Neto
45′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Arnaldo Francisco da Costa Neto
62′ João Pedro Fortes Bachiessa
Miguel Ângelo Gomes da Silva70′
João Diogo Marques Paredes
Cephas Malele90′

Drużyna Chavesu miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Chavesu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.