Liga portugalska - 12. kolejka Segundy Liga: CD Nacional Funchal - SC Farense 1-0 (1-0)

W starciu 12. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Nacionalu Funchal wygrał z Farense 1-0 (1-0). Mecz na Estádio da Madeira obejrzało 1 271 widzów.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-07 16:00 | Stadion: Estádio da Madeira | Widzów: 1271 | Arbiter: Tiago Martins
CD Nacional Funchal
SC Farense
1
0
L. Mosevich 25'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania kartkę dostał Fábio Nunes, zawodnik gości.

Jedyną bramkę meczu dla Nacionalu Funchal zdobył Leonel Mosevich w 25. minucie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 44. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rubenowi i Luísowi Rosze.

W 45. minucie za Abdullahiego Alhassana wszedł Nuno Borges. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nacionalu Funchal.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nacional Funchal: João Camachowi w 52. i Ruiemu Correi w 53. minucie. Trener Farense postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Rafaela Vieirę i na pole gry wprowadził napastnika Mihlalego Mayambelę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Farense doszło do zmiany. André Vieira wszedł za Burę. A kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kenjego Gorrégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Bryan Rochez. W 84. minucie Ruben został zmieniony przez Julia, co miało wzmocnić drużynę Nacionalu Funchal. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Gaulda na Alvarinha.

Miguel Bandarra Rodrigues
53′ Rui Jorge Farto Correia
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira60′
 25′ Leonel Mosevich
Luís Carlos Rocha Rodrigues44′
45′ Abdullahi Ibrahim Alhassan
Cássio Fernando Scheid
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Jorge Braima Nogueira67′
44′ 84′ Micael Ruben
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
52′ João Pedro Gomes Camacho
Ryan Gauld85′
Witiness Chimoio Joao Quembo
Christian Okechukwu Irobiso
José Brayan Riascos Valencia
Fabio Nunes4′
78′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
Fabrício Santos Simões
Ohoulo Framelin
Marcio Daniel Fernandes
84′ Júlio César de Freitas Filho
Rafael Furlan Soares
Anthony Alexis Sosa Martínez
Pedro Miguel Gonçalves Simões
78′ Kenji Gorré
André Filipe Silva Rocha Vieira67′
João Tiago Serrão Garcês
. Alvarinho85′
Paulo Vyctor Bento do Vale
Octávio Alexandre Leal Barros
45′ Nuno Miguel Oliveira Borges
Mihlali Samson Mayambela60′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.