Liga portugalska - 12. kolejka Segundy Liga: CD Feirense - SL Benfica II 1-1 (1-0)

8 grudnia na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Feirense i Benfiki II. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 053 widzów.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-08 12:15 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Widzów: 2053 | Arbiter: Gustavo Correia
CD Feirense
SL Benfica II
1
1
João Victor 21'
K. Csoboth 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Feirense wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie kartkę dostał Godfried Owusu z jedenastki gości.

W tym czasie piłkarze Feirense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie João Victor dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę José Ricardowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Feirense.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Benfica II: João Ferreirze w 48. i Pedro Álvarowi w 60. minucie. W 62. minucie Vítor Silva zastąpił Fábia Espinha.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Benfiki II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Csoboth.

Chwilę później trener Feirense postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego João Victora. Na boisko wszedł Kwamé N'Sor, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 73. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mile Svilar
45′ José Ricardo Avelar Ribeiro
Pedro Miguel Costa Álvaro60′
Ícaro do Carmo Silva
João Diogo Fonseca Ferreira48′
Ricardo Jorge Ferreira Pinto da Silva
Branimir Kalaica
62′ Vítor Emanuel Cruz da Silva
Godfried Ayesu Owusu Frimpong20′
83′ Christian da Silva Fiel
Martin Chrien90′
Bruno Edgar Silva Almeida
Tiago Filipe Oliveira Dantas
Abel Issa Camara
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito89′
 21′ (k.) 68′ João Victor Cunha Borges
Diogo Alexandre Almeida Mendes89′
62′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
Diogo Costa Pinto90′
Afonso Maria Pereira Martins Gouveira Brito
Rodrigo Fernandes da Conceição89′
68′ 73′ Kwamé N'Sor

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Benfiki II przyznał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Benfiki II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.