Liga portugalska - 12. kolejka Segundy Liga: Académica de Coimbra - Casa Pia AC 3-1 (1-1)

W meczu 12. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Académiki wygrał z Casą Pia AC 3-1 (1-1). Mecz na Estádio EFAPEL w Coimbrze obejrzało 1 429 widzów.

Wilson Kenidy 8'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Académiki trafił do bramki rywala. W piątej minucie Marcos Paulo dał prowadzenie swojej drużynie.

Zawodnicy gości nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Wilson Kenidy.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Académiki doszło do zmiany. Leandro Silva wszedł za Marcosa Paula. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie Wilson Kenidy został zastąpiony przez Savia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Académiki w 63. minucie spotkania, gdy Barnes Osei zdobył drugą bramkę.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Barnes Osei z Académiki. Chwilę później trener Casy Pia AC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Ousmane Sountoura, a murawę opuścił Pedro Machado.

W 72. minucie Jean Victor został zmieniony przez Tharcysia, co miało wzmocnić zespół Casy Pia AC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Derika Lacerdę na Daniela Costę w 77. minucie oraz Mendesa na Hwang Mun Ki w tej samej minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

David João Varela Rosa
 5′ 40′ Marcos Paulo Gelmini Gomes
Luís Filipe Gomes Almeida
84′ João Sabino Mendes Neto Saraiva
Jean Victor Gonçalves72′
77′ Derik Gean Severino Lacerda
Mateus Borges da Fonseca
 63′, 67′ Barnes Osei
Joel Filipe Sousa Monteiro
84′ Mun Ki Hwang
Rodrigo Dantas
40′ Leandro Miguel Pereira da Silva
Martim Malheiro Fabião Maia
Tafsir Chérif
Sávio Roberto Juliao Figueiredo63′
77′ Daniel Costa
Ousmane Sountoura68′
Donald Dering Djoussé
Tharcysio Henrique da Silva72′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.