Liga portugalska - 12. kolejka Primeiry Liga: Moreirense FC - CD Aves 3-2 (2-1)

W meczu 12. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 30 listopada, zespół Moreirense wygrał z Aves 3-2 (2-1). Mecz na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos obejrzało 1 869 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-11-30 16:30 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Widzów: 1869 | Arbiter: Manuel Mota
M. Mohammadi 60'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 13. i 18. drużyna Primeiry Liga.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół Moreirense wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu żółtą kartką został ukarany Filipe Soares, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aves w piątej minucie spotkania, gdy Adi Mehremić strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Afonso Figueiredo.

W 13. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Claudio Falcão osłabiając tym samym zespół gości. W 24. minucie żółtą kartkę dostał Welinton Junior z Aves.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Fábio Abreu. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Luther Singh.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Fábio Abreu po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1. Bramka padła po podaniu Pedro Nuna.

W 60. minucie Mehrdad Mohammadi wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Chwilę później trener Moreirense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Nuna. Na boisko wszedł Ibrahima Camará, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Adi Mehremić z drużyny gości. Była to 70. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Moreirense w 72. minucie spotkania, gdy Steven de Sousa strzelił z karnego trzeciego gola. W 80. minucie Filipe Soares zastąpił Aleksa Soaresa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
 72′ (k.) Steven de Sousa Vitória
Mato Miloš
5′ 80′ Filipe Miguel Barros Soares
Cláudio Falcão Santos13′
Fábio José Ferreira Pacheco
Rúben Alexandre Gomes Oliveira
87′ Luís Miguel Vieira Babo Machado
Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras87′
 28′, 45′ Fábio Gonçalves Abreu
Miguel Ângelo Almeida Vieira Tavares80′
65′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Zidane Agustini Banjaqui87′
80′ Alexandre Miguel Barros Soares
Luiz Fernando Ferreira Maximiniano80′
65′ Ibrahima Camará
Bruno Miguel Ponces Lourenço
87′ Bilel Aouacheria
Rúben Daniel Fonseca Macedo
Ânderson Miguel da Silva
Arthur Kevin Yamga Tientcheu87′

Zespół Moreirense był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Moreirense przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.