Liga portugalska - 12. kolejka Primeiry Liga: Gil Vicente FC - Sporting Lizbona 3-1 (1-1)

W pojedynku 12. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Vicente wygrała ze Sportingiem 3-1 (1-1). Mecz na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos obejrzało 7 009 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-01 21:00 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Widzów: 7009 | Arbiter: Hugo Miguel
Wendel 45'

Jedenastka Sportinga bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Sportinga wygrała aż 20 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter pokazał kartkę Fernandowi Fonsece, piłkarzowi Vicente.

W tym czasie zawodnicy Vicente nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Bozhidar Kraev. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sandro Lima.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Idrissę Doumbię ze Sportinga, a w 31. minucie Bozhidara Kraeva z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Sportinga nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W czwartej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Wendel. Asystę przy bramce zanotował Bruno Fernandes.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Vicente wyszedł w zmienionym składzie, za Arthura Henriquego wszedł Lourency. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Marcosowi Acunie z Sportinga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vicente w 55. minucie spotkania, gdy Sandro Lima strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 59. minucie sędzia ukarał kartką Lourency'ego, zawodnika gospodarzy. W 68. minucie Wendel został zastąpiony przez Yannicka Bolasiego. Chwilę później trener Vicente postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Zakaria Naidji, a murawę opuścił Sandro Lima. Zakaria Naidji bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 76. minucie Jesé został zmieniony przez Rafaela Camacha, a za Tiaga Iloriego wszedł na boisko Eduardo Henrique, co miało wzmocnić jedenastkę Sportinga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bertranda Barayego na João Afonsa. W 80. minucie kartkę obejrzał Claude Gonçalves z zespołu gospodarzy.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vicente, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej dziewiątej minucie spotkania wynik ustalił Zakaria Naidji. Przy strzeleniu gola pomagał João Afonso.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Luís Manuel Arantes Maximiano
16′ Fernando Manuel Ferreira Fonseca
Marcos Acuna53′
46′ Arthur Henrique Peixoto Santos
Bruno Miguel Borges Fernandes
80′ Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Idrissa Doumbia24′
William Soares Da Silva
Marcus Wendel Valle da Silva  45′ 68′
 18′ 31′ Bozhidar Boykov Kraev
Jesé Rodríguez Ruiz76′
 55′ (k.) 73′ Sandro César Cordovil de Lima
Luiz Phellype Luciano Silva
86′ Bertrand Yves Baraye
Luis Neto
86′ João Afonso Crispim
Eduardo Henrique da Silva83′
Romário Baldé
Miguel Mariz Luís
46′ 59′ Lourency do Nascimento Rodrigues
Yannick Bolasie Yala68′
73′  90′ Zakaria Naidji
Rafael Euclides Soares Camacho76′

Przewaga drużyny Sportinga w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Sportinga otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.