Liga portugalska - 12. kolejka Primeiry Liga: CD Santa Clara - Boavista FC 1-2 (0-2)

W meczu 12. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 29 listopada, drużyna Santa Clara przegrała z Boavistą 1-2 (0-2). Mecz na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie obejrzało 2 022 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-11-29 21:30 | Stadion: Estádio de São Miguel | Widzów: 2022 | Arbiter: Rui Oliveira
Carraça 25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Boavisty wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Neris.

Zespół Santa Clara ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Carraça. Sytuację bramkową stworzył Fabiano.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Heribertowi Tavaresowi, piłkarzowi Boavisty. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Santa Clara wyszła w zmienionym składzie, za Nenégo wszedł Lincoln. W 57. minucie Francisco Ramos został zastąpiony przez Ukrę.

Między 63. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Rafael Ramos został zmieniony przez Guilherme Schettinego, co miało wzmocnić zespół Santa Clara. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Heriberta Tavaresa na Nwankwa Obiorę w 78. minucie oraz Paulinha na Yusuphę Njie w tej samej minucie.

Mimo że jedenastka Santa Clara nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 100 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 86. minucie bramkę kontaktową zdobył César. Przy zdobyciu bramki asystował Lincoln.

W doliczonej piątej minucie pojedynku w drużynie Boavisty doszło do zmiany. Gustavo wszedł za Nikolę Stojiljkovicia. Zespołowi Santa Clara zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Boavisty.

Hueglo dos Santos Neris  2′
67′ Rafael António Figueiredo Ramos
Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
 86′ 63′ César Henrique Martins
Fabiano Leismann
Zaidu Sanusi
Paulo Lucas Santos de Paula85′
46′ Rui Filipe da Cunha Correia
Yaw Ackah77′
Osama Jabbar Shafeeq Rashid
Rui Filipe Caetano Moura  25′
57′ Francisco Augusto Neto Ramos
Rafael Eduardo Costa
65′ Thiago Santos Santana
Idrissa Mandiang
46′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Nwankwo Emeka Obiora78′
Bruno José Pavan Lamas
Gustavo Affonso Sauerbeck90′
67′ Guilherme Schettine Guimarães
Fernando David Cardozo Paniagua
57′ Andre Filipe Ukra
Yusupha Njie85′

Przewaga zespołu Santa Clara w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.