Liga portugalska - 11. kolejka Segundy Liga: Varzim SC - FC Penafiel 1-0 (1-0)

W meczu 11. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Varzimu zwyciężyła z Penafielem 1-0 (1-0). Mecz na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie obejrzało 1 259 widzów.

11. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-11-30 18:15 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Widzów: 1259 | Arbiter: André Narciso
Varzim SC
FC Penafiel
1
0
L. Lumeka 28'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka Penafielu wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Penafielu i jedną drużynie przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Levi Lumeka dla jedenastki Varzimu. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Varzimu.

W 59. minucie w zespole Penafielu doszło do zmiany. Ruster wszedł za Ludovica. W 63. minucie kartkę dostał João Paulo z Penafielu.

W tej samej minucie Paulo Henrique zastąpił Inácia. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę George'owi Kwame'owi, piłkarzowi gospodarzy. Chwilę później trener Varzimu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Frederic Maciel, a murawę opuścił George Kwame.

W 84. minucie w drużynie Varzimu doszło do zmiany. Baba Sow wszedł za Minhocę. W tej samej minucie trener Penafielu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Ronalda Tavaresa. Na boisko wszedł Alfredo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonym czasie gry w jedenastce Varzimu doszło do zmiany. Stanley Ejike wszedł za Leonarda Aceveda.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Penafielu: Alanowi Schonsowi i Rusterowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Felipe Francisco Macedo26′
11′ Hugo Domingos Gomes
João Paulo Pereira Gomes63′
Luis Pedro Gomes Martins
Paulo Henrique Rodrigues Cabral63′
Rui Filipe Araújo Moreira
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
84′ Nélson Alexandre Farpelha Estrela
Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Christophe Lucio Nduwarugira
Alan Eduardo Schons90′
90′ Leonardo Acevedo Ruiz
Jorge da Costa Pires13′
76′ 79′ George Nana Kwame Ofosu
Gleison Wilson Da Silva Moreira
 28′ Levi Jeremiah Lumeka
Inácio Carneiro dos Santos63′
84′ Baba Sow Basse
Jeferson Silva dos Santos
Ricardo Filipe Barros Rodrigues
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
José Diogo Castro Ferradeira dos Santos
Alfredo Francisco Martins84′
90′ Stanley Ejike Awurum
Ruster Santos D'ajuda59′ 90′
79′ Frederic Ferreira Maciel

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników Penafielu. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.