Liga portugalska - 11. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - Academico de Viseu FC 2-0 (1-0)

W spotkaniu 11. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 22 grudnia, drużyna Oliveirense wygrała z Viseu FC 2-0 (1-0). Mecz na Estádio Municipal de Aveiro w Duero obejrzało 793 widzów.

11. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-22 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Aveiro | Widzów: 793 | Arbiter: Gustavo Correia
UD Oliveirense
Academico de Viseu FC
2
0
Fabinho 5'
C. Malele 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Oliveirense wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oliveirense w piątej minucie spotkania, gdy Fabinho strzelił pierwszego gola.

W 29. minucie żółtą kartkę otrzymał Diogo z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oliveirense.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oliveirę, zawodnika Oliveirense. W 58. minucie Oliveira został zastąpiony przez Paraíbę.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Kelvin Medina z Viseu FC. W 68. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ricardo Fernandes osłabiając tym samym drużynę Viseu FC. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Viseu FC jak grom z jasnego nieba, trener w 70. minucie ściągnął z boiska pomocnika Dioga, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Ricardo Janota.

Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Oliveirense. W 73. minucie Luisinho został zmieniony przez Latyra Falla, a za João Oliveirę wszedł na boisko Anthony Carter, co miało wzmocnić drużynę Viseu FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sérgia Ribeira na Cephasa Malelego oraz Mohameda Bouldiniego na Neta Costę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oliveirense w 90. minucie spotkania, gdy Cephas Malele zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Lucas Silva dos Santos
49′ 58′ António Manuel da Silva Oliveira
Diogo de Almeida Santos29′ 70′
90′ Filipe Goncalves
Kelvin Monteiro Medina65′
73′ 76′ Sérgio Miguel Hora Ribeiro
João Ribeiro Oliveira77′
 5′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
Jean Patric Lima dos Reis
86′ Mohamed Bouldini
Latyr Fall73′
58′ José Gervásio dos Santos Neto
Luís Edgar Fernandes Abreu
86′ 90′ Arnaldo Francisco da Costa Neto
Fernando Jose Almeida Ferreira
76′  90′ (k.) Cephas Malele
Anthony Charles Carter77′
Marcos Soares Elias Junior
Bruno Filipe Lopes Correia

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Viseu FC, a piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.