Liga portugalska - 11. kolejka Segundy Liga: SC Farense - GD Chaves 1-0 (0-0)

30 listopada na Estádio de São Lúis w Faro odbył się mecz 11. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Farense i Chavesu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Farense 1-0. Pojedynek obejrzało 1 324 widzów.

11. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-11-30 12:00 | Stadion: Estádio de São Lúis | Widzów: 1324 | Arbiter: A. Soares Dias
SC Farense
GD Chaves
1
0
C. Irobiso 85'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od drugiej minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Chavesu i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie kartką został ukarany José Manuel, piłkarz Chavesu. W 67. minucie Joao Teixeira został zastąpiony przez João Paredesa.

Trener Chavesu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Mourę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Gamboa. Niedługo później trener Farense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Bura, a murawę opuścił Rafael Vieira. W tej samej minucie w drużynie Farense doszło do zmiany. Alvarinho wszedł za Mihlalego Mayambelę.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Christian Irobiso z jedenastki gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla Farense zdobył Christian Irobiso w 85. minucie. W 88. minucie Jean Felipe został zmieniony przez Platiny'ego, co miało wzmocnić zespół Chavesu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Irobisę na André Vieirę.

Diego Fortunato Santos Queiroz
82′ Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
Jefferson de Jesus Santos27′
2′ Filipe Joaquim Melo Silva
Joao Teixeira45′ 67′
 85′ 85′ 90′ Christian Okechukwu Irobiso
João Pedro Fortes Bachiessa
82′ Mihlali Samson Mayambela
Nemanja Ćalasan
82′ Jorge Braima Nogueira
Hugo Cerqueira Pinto Basto
Pedro Miguel Gonçalves Simões
João José Pereira da Costa
90′ André Filipe Silva Rocha Vieira
Carlos David Santos Moura79′
82′ . Alvarinho
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues88′
Ângelo Rafael Oliveira Sousa Taveira
João Diogo Marques Paredes67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Farense otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.