Liga portugalska - 11. kolejka Segundy Liga: Porto II - CD Cova Piedade 4-1 (2-0)

W spotkaniu 11. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Porto II wygrała z CD Cova 4-1 (2-0). Mecz na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedroso obejrzało 367 widzów.

11. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-01 16:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Widzów: 367 | Arbiter: Sérgio Guelho
Gustavo 49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Porto II wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Porto II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Madi Queta dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 28. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CD Cova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 42. minucie spotkania, gdy Vitor Ferreira zdobył z karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Luís Mata z zespołu gospodarzy.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Diego, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Gustavo.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie wynik na 3-1 podwyższył Tony De Beatidi.

W 64. minucie Sérgio Marakis został zmieniony przez Liu Yuhao. W tej samej minucie Vitinho został zmieniony przez Edinha, co miało wzmocnić jedenastkę CD Cova. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tony'ego De Beatidiego na Afonsa Sousę.

Niedługo później Afonso Sousa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto II, strzelając kolejnego gola w 74. minucie meczu. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie CD Cova doszło do zmiany. Junior Oto'o wszedł za Victora Guilhermego.

Chwilę później trener Porto II postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Musę Yahayę wszedł Diogo Bessa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 87. minucie w drużynie Porto II doszło do zmiany. Angel Torres wszedł za Fabia Vieirę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Allef Bessa Nunes28′
49′ Diego Luiz Landis
Celso Daniel Caeiro Raposo41′
45′ Luís Carlos Machado Mata
Alex Kakuba
81′ Musa Auwal Yahaya
Victor Guilherme Massaia76′
87′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Sérgio Romeu Marakis33′ 64′
 42′ (k.) Vítor Machado Ferreira
Gustavo Nascimento da Costa  49′ (k.)
Mor Ndiaye
Robson Vaz Shimabuku
Rodrigo Ribeiro Valente
Femi Emmanuel Balogun
 54′ 71′ Tony De Beatidi Djim
Victor Guilherme dos Santos Carvalho64′
 14′ Madi Queta
Gustavo Moura e Souza
Francisco Meira Meixedo
Antonio Eduardo Furquim de Freitas Batista
81′ José Diogo Bessa Rocha Ferreira
Junior Randal Oto'o Zue76′
71′  74′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Arnaldo Edi Lopes da Silva64′
87′ Ángel Yesid Torres Quiñones
Leocisio Julio Sami

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom CD Cova przyznał trzy.