Liga portugalska - 11. kolejka Segundy Liga: GD Estoril Praia - Leixoes SC 1-1 (1-1)

W spotkaniu 11. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 30 listopada, zespół Estorilu Praia zremisował z Leixoes 1-1 (1-1). Mecz na Estádio António Coimbra da Mota obejrzało 593 widzów.

11. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-11-30 18:15 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Widzów: 593 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
GD Estoril Praia
Leixoes SC
1
1
A. Tembeng 26'
Harramiz 2'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Leixoes wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Harramiz. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 26. minucie wynik ustalił Azougha Tembeng.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Gonçalowi z Estorilu Praia. Była to 30. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Rubénowi Belimie z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Leixoes postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Brunona Bragę wszedł Derick Poloni, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Juninhowi, piłkarzowi Estorilu Praia. W 72. minucie Graça został zmieniony przez Júniora. W 76. minucie Gonçalo został zmieniony przez Duarte Valentego, a za André Franco wszedł na boisko Kady, co miało wzmocnić zespół Estorilu Praia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harramiza na João Tarzana.

A trener Estorilu Praia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolasa Carecę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Rafael Barbosa. W drugiej połowie nie padły gole.

Miguel Ângelo Marques Granja
30′ 76′ Santos G. Goncalo
Vítor Bruno Ramos Gonçalves
64′ Rubén Belima Rodríguez
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
85′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
Bruno Manuel Araújo Braga67′
 26′ Azougha Tembeng Abenego
Luís Manuel da Costa Silva
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Amine Oudrhiri Idrissi
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
João Pedro Salazar da Graça72′
80′ André Filipe Russo Franco
André Filipe Claro de Jesus
72′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
Valdemar António Almeida
80′ Kady Iuri Borges Malinowski
Gonçalo Baptista Franco
76′ Duarte Urtigueira Gouveia Beirão Valente
João Miguel Ferreira Rodrigues83′
Khevin Rodrigo Fraga
Lewis Mbah Enoh
85′ Nicolas Mores da Cruz
Gildo Olímpio Sena Monteiro72′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników Leixoes żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.