Liga portugalska - 11. kolejka Primeiry Liga: Vitoria Guimaraes SC - Sporting Braga 0-2 (0-1)

W pojedynku 11. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 10 listopada, drużyna Vitorii przegrała ze Sportingiem Braga 0-2 (0-1). Mecz na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães obejrzało 24 429 widzów.

11. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-11-10 21:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 24429 | Arbiter: Hugo Miguel
Vitoria Guimaraes SC
Sporting Braga
0
2
Paulinho 24'
Galeno 71'

Jedenastka Vitorii bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 mecze zespół Sportinga Braga wygrał 23 razy i zanotował 17 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Vitorii próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Paulinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Braga, zdobywając bramkę w 24. minucie meczu. Asystę zanotował Ricardo Esgaio.

Między 39. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Braga.

Drugą połowę jedenastka Vitorii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Víctora Garcíę wszedł Rochinha. W 52. minucie kartką został ukarany Frederico Venâncio, zawodnik Vitorii.

W 55. minucie Denis Poha został zastąpiony przez Pêpê Rodriguesa. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę otrzymał Pêpê Rodrigues z Vitorii. Chwilę później trener Sportinga Braga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Paulinha. Na boisko wszedł Rui Fonte, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 66. minucie kartkę dostał Rochinha z drużyny gospodarzy. Trener Vitorii postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Lucasa Evangelistę i na pole gry wprowadził napastnika Léo Bonatiniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Braga w 71. minucie spotkania, gdy Galeno strzelił drugiego gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Ricardowi Esgaiowi, zawodnikowi gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Carvalho Eduardo
52′ Frederico André Ferrão Venâncio
Wallace Fortuna dos Santos
45′ 46′ Víctor Hugo García Hernández
Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira
Florent Olivier Sylvain Hanin
Ricardo Sousa Esgaio76′
Edmond Fayçal Tapsoba
Bruno Viana Willemen da Silva
39′ Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
André Filipe Luz Horta77′
69′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves43′
55′ Denis-Will Poha
Uche Henry Agbo
55′ 60′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
João Pedro Barradas Novais77′
João Carlos Vilaça Teixeira
Rui Pedro da Rocha Fonte65′
69′ Leonardo Bonatini Lohner Maia
Francisco António Machado Mota Castro Trincão
46′ 66′ Diogo Filipe Costa Rocha
Wilson Bruno Naval da Costa Eduardo81′

Przewaga jedenastki Vitorii w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gospodarzy. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Sportinga Braga obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.