Liga portugalska - 11. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - FC Porto 0-1 (0-1)

10 listopada na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbył się mecz 11. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Boavisty i Porto. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto 1-0. Na stadionie stawiło się 16 514 widzów.

11. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-11-10 22:00 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Widzów: 16514 | Arbiter: Nuno Almeida
Boavista FC
FC Porto
0
1
Alex Telles 9'

Zespół Porto bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Alex Telles dla jedenastki Porto. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Marcano z Porto. Była to 44. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Boavista: Fabianowi w 55. i Gustavowi Dulantowi w 70. minucie. W tej samej minucie w drużynie Boavisty doszło do zmiany. Yusupha Njie wszedł za Heriberta Tavaresa.

W 76. minucie Mateus zastąpił Paulinha. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Porto doszło do zmiany. Zé Luís wszedł za Fábia Silvę. Kibice Porto nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shoyę Nakajimę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Wilson Manafá.

W 87. minucie kartkę dostał Marlon, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie trener Boavisty postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cassiano, a murawę opuścił Nikola Stojiljković. W doliczonej pierwszej minucie starcia w drużynie Porto doszło do zmiany. Diogo Leite wszedł za Moussę Maregę.

Wilson Migueis Manafá Jancó78′
70′ Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
Ivan Marcano44′
55′ Fabiano Leismann
Chancel Mbemba Mangulu
87′ Marlon Rodrigues Xavier
Mamadou Loum N'Diaye
70′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Moussa Marega90′
87′ Nikola Stojiljković
Fábio Daniel Soares Silva77′
76′ Mateus Galiano da Costa
Bruno Xavier Almeida Costa
76′ Paulo Lucas Santos de Paula
Vincent Aboubakar
Gustavo Affonso Sauerbeck
Francisco das Chagas Soares dos Santos
87′ Cassiano Dias Moreira
José Luís Mendes Andrade77′
70′ Yusupha Njie
Shoya Nakajima78′

Zespół Porto był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Boavisty dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.