Liga portugalska - 10. kolejka Segundy Liga: GD Chaves - Casa Pia AC 2-0 (0-0)

10 listopada na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira odbył się pojedynek 10. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Chavesu i Casy Pia AC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chavesu 2-0. Na stadionie stawiło się 1 076 widzów.

10. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-11-10 18:15 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Widzów: 1076 | Arbiter: Anzhony Rodrigues
GD Chaves
Casa Pia AC
2
0
Wagner 53'
André Luis 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Chavesu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Mourę wszedł João Correia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 53. minucie spotkania, gdy Wagner zdobył pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w meczu otrzymał João Coito z drużyny gości. Była to 58. minuta starcia.

W 58. minucie w jedenastce Casy Pia AC doszło do zmiany. Yevhenii Serdiuk wszedł za Rodriga Dantasa. W 64. minucie Raphael Guzzo został zastąpiony przez Costinhę.

Drużyna Casy Pia AC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył André Luis. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

W 72. minucie w jedenastce Casy Pia AC doszło do zmiany. Mateus Fonseca wszedł za Jorge Ribeira. Chwilę później trener Casy Pia AC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Ousmane Sountoura, a murawę opuścił Joel Monteiro. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Chavesu doszło do zmiany. Gamboa wszedł za Sodiqa Olamilekana.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Joel Filipe Sousa Monteiro77′
64′ Raphael Guzzo
Rodrigo Dantas58′
46′ Carlos David Santos Moura
Luís Filipe Gomes Almeida
87′ Sodiq Olamilekan Fatai
João António Luís Coito58′
 71′ André Luis Silva de Aguiar
Wilson Kenidy Correia Silva
 53′ . Wagner
Evandro Roncatto
Igor Carreira Rodrigues
Rodolfo da Graça Barata Franco Vacas
Nemanja Ćalasan
Caio Marcelo Pinheiro da Silva
87′ João Pedro Costa Gamboa
Carlos Emanuel Soares Tavares
64′ João José Pereira da Costa
Sávio Roberto Juliao Figueiredo
46′ João Pedro Araújo Correia
Ousmane Sountoura77′
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Mateus Borges da Fonseca72′
João Diogo Marques Paredes
Yevhen Serdyuk58′

Wyjątkowa nieporadność napastników Casy Pia AC była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Casy Pia AC przyznał jedną żółtą.