Liga portugalska - 10. kolejka Segundy Liga: CD Nacional Funchal - SC Covilha 1-0 (1-0)

W pojedynku 10. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 10 listopada, drużyna Nacionalu Funchal wygrała z Covilha 1-0 (1-0). Mecz na Estádio da Madeira obejrzało 1 313 widzów.

10. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-11-10 16:00 | Stadion: Estádio da Madeira | Widzów: 1313 | Arbiter: Hélder Malheiro
CD Nacional Funchal
SC Covilha
1
0
Daniel Martins 37' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Nacionalu Funchal wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Covilha zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Nacionalu Funchal była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 37. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Covilha Daniel Martins.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Adrianowi Castanheirze z Covilha. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nacionalu Funchal.

W 64. minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Paulo Vyctor wszedł za Bryana Rocheza. W 67. minucie kartkę obejrzał Jean Batista z jedenastki gości.

W 69. minucie Ruben został zmieniony przez Marcela Freitasa. Chwilę później trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Rodrigo Antônio, a murawę opuścił Santiago Silva. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Camacha z Nacionalu Funchal, a w 80. minucie Daniela Martinsa z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Nacionalu Funchal postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Witiego wszedł Nuno Campos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

João Vitor Bonani Rodrigues82′
69′ Micael Ruben
Guilherme dos Santos Rodrigues73′
74′ João Pedro Gomes Camacho
Gilberto Manuel Pereira da Silva
84′ Witiness Chimoio Joao Quembo
Erson Stiven Dias Costa
José Brayan Riascos Valencia
Adriano Duarte Castanheira42′
64′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
Ludgério de Almeida Santiago da Silva73′
Ohoulo Framelin
Bruno Miguel Miranda Bolas
84′ Nuno Vieira Campos
Jaime Daniel Melão Simões
69′ Marcelo de Freitas Costa
Agostinho Soares Nconco
Kenji Gorré
Filipe Couto Cardoso
64′ Paulo Vyctor Bento do Vale
Rodrigo Antônio do Nascimento73′
Marco Borgnino
Deivison William Borges73′
Pedro Henrique Perotti
Abdoulaye Daffé82′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Covilha rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie CD Mafra. Natomiast 1 grudnia Casa Pia AC będzie przeciwnikiem drużyny Nacionalu Funchal w meczu, który odbędzie się w Lizbonie.