Liga portugalska - 10. kolejka Segundy Liga: Academico de Viseu FC - UD Vilafranquense 0-2 (0-1)

10 listopada na Estádio Municipal do Fontelo odbył się mecz 10. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Viseu FC i UD Vilafranquense. Starcie zakończyło się zwycięstwem UD Vilafranquense 2-0. Pojedynek obejrzało 365 widzów.

10. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-11-10 16:00 | Stadion: Estádio Municipal do Fontelo | Widzów: 365 | Arbiter: Cláudio Pereira
Academico de Viseu FC
UD Vilafranquense
0
2
Ulisses Oliveira 14'
Steven Pereira 56' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Viseu FC wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UD Vilafranquense w 14. minucie spotkania, gdy Ulisses Oliveira zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Pepowi Santos z jedenastki gości. Była to 19. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UD Vilafranquense.

Na drugą połowę zespół Viseu FC wyszedł w zmienionym składzie, za Latyra Falla, Anthony'ego Cartera weszli Bruno Loureiro, João Mário.

W 56. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Viseu FC Steven Pereira. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom UD Vilafranquense: Marindze w 60. i Tarcísiowi w 62. minucie.

W 67. minucie Steven Pereira został zastąpiony przez Facunda Batistę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Yang Seong-Hwanowi i João Vieirze. Po chwili trener UD Vilafranquense postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tarcísia wszedł Filipe Brigues, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce UD Vilafranquense utrzymać prowadzenie.

W 86. minucie kartkę obejrzał Kelvin Medina z Viseu FC. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Adilson Aguero dos Santos60′
56′ (samob.) 67′ Steven Fernandes Pereira
Kassio Fernandes Magalhães
Félix Mathaus Lima Santos
Diogo Marques Izata Pereira
Lucas Silva dos Santos
Marco António Pereira Grilo
68′ Seong-Hwan Yang
Dénis Pinho Martins
46′ Latyr Fall
Nikita Korzun
Fernando Jose Almeida Ferreira
José Tarcísio Lima Martins62′ 75′
86′ Kelvin Monteiro Medina
Pedro Miguel Neves Santos19′ 89′
46′ Anthony Charles Carter
Alan Régis Bidi-Lecadouq89′
46′ Bruno Loureiro
Vinícius Lopes Laurindo
João Ribeiro Oliveira
Filipe Manuel Nunes Brigues75′
67′ Facundo Agustín Batista Ochoa
Gustavo Henrique Barbosa Freire
Bruno Filipe Lopes Correia
Wilson dos Santos Januário79′
46′ João Mário Nunes Fernandes
Onyekachi Eze Silas

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.