Liga portugalska - 10. kolejka Primeiry Liga: Vitória Setúbal FC - Boavista FC 1-0 (0-0)

4 listopada na Estádio do Bonfim odbyło się starcie 10. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Setúbal FC i Boavisty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Setúbal FC 1-0. Na stadionie zasiadło 2 681 widzów.

10. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-11-04 22:00 | Stadion: Estádio do Bonfim | Widzów: 2681 | Arbiter: A. Soares Dias
Vitória Setúbal FC
Boavista FC
1
0
Marlon Xavier 77' (samob.)

Drużyna Setúbal FC przed meczem zajmowała 13. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Boavisty wygrał aż 16 razy, zremisował 14, a przegrał tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od trzeciej minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Boavista: Paulinhowi w 49. i Marlonowi w 54. minucie. W 72. minucie Paulinho zastąpił Heriberta Tavaresa.

W 77. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Boavisty Marlon. W 78. minucie w zespole Boavisty doszło do zmiany. Mateus wszedł za Gustava.

Chwilę później trener Boavisty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Cassiano, a murawę opuścił Carraça. Chwilę później trener Setúbal FC postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Nabila Ghilasa wszedł Jubal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Setúbal FC: Khalidowi Hachadiemu w 86. i Éberowi w 90. minucie.

Rui Filipe Caetano Moura81′
38′ Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho
Nwankwo Emeka Obiora
Carlos Vinícius Santos de Jesus
Miguel Ricardo Costa
76′ Hildeberto José Morgado Pereira
Paulo Lucas Santos de Paula49′ 72′
84′ Nabil Ghilas
Nikola Stojiljković
74′ Braian Ezequiel Mansilla
Gustavo Affonso Sauerbeck78′
Milton Raphael Guimarães Pires
João Pedro Oliveira Gonçalves
Luís Miguel Lopes Mendes
Lucas De Lima Tagliapietra
84′ Jubal Rocha Mendes Júnior
Rafael Eduardo Costa
74′ 90′ Éber Henrique Ferreira de Bessa
Idrissa Mandiang
Leandro Vilela Sales Teixeira
Heriberto Moreno Borges Tavares72′
José Egas dos Santos Branco
Cassiano Dias Moreira81′
76′ 86′ Khalid Hachadi
Mateus Galiano da Costa78′

Jeśli zespół Boavisty nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Boavisty, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.