Liga portugalska - 10. kolejka Primeiry Liga: SL Benfica Lizbona - Rio Ave FC 2-0 (1-0)

W starciu 10. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Benfiki Lizbona wygrała z Rio Ave 2-0 (1-0). Mecz na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie obejrzało 53 579 widzów.

10. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-11-02 19:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Widzów: 53579 | Arbiter: C. Taborda Xistra
SL Benfica Lizbona
Rio Ave FC
2
0
Rúben Dias 31'
Pizzi 51'

Jedenastka Benfiki Lizbona bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Benfiki Lizbona wygrał aż 31 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Benfiki Lizbona zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Rio Ave była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Francowi Cerviemu, piłkarzowi Benfiki Lizbona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benfiki Lizbona w 31. minucie spotkania, gdy Rúben Dias zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Pizzi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rio Ave: Aderllanowi Santosowi w 35. minucie i Nunowi Santosowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benfiki Lizbona.

Trener Rio Ave postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ronan, a murawę opuścił Mehdi Taremi.

Niedługo później Pizzi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benfiki Lizbona, strzelając kolejnego gola w 51. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Franco Cervi.

W 54. minucie w jedenastce Rio Ave doszło do zmiany. Carlos Mané wszedł za Gabrielzinha. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Tarantiniemu z Rio Ave. Była to 63. minuta meczu. W 72. minucie Aderllan Santos zastąpił Messiasa.

Chwilę później trener Benfiki Lizbona postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Áleksa Grimalda. Na boisko wszedł Tomas Tavares, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Toni Borevković
77′ Alex Grimaldo
Aderllan Leandro de Jesus Santos35′ 72′
Francisco Reis Ferreira
Nelson Monte
 31′ Ruben Santos
Matheus Reis de Lima
Gabriel Appelt Pires
Filipe Augusto Carvalho Souza
29′ Franco Emanuel Cervi
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho54′
Florentino Ibrain Morris Luís
Nikola Jambor
 51′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini63′
81′ Chiquinho
Mehdi Taremi46′
86′ Carlos Vinícius Alves Morais
Nuno Miguel Gomes dos Santos45′
Ivan Zlobin
Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
. Jardel%
Pedro Miguel Gaspar Amaral
77′ Tomás Franco Tavares
Messias Rodrigues da Silva Júnior72′
81′ Gedson Carvalho Fernandes
Diego Lopes
Adel Taarabt
Carlos Manuel Cardoso Mané54′
João Pedro Neves Filipe
Gustavo Lucas Domingues Piazón
86′ Haris Seferović
Ronan David Jerônimo46′

Drużyna Benfiki Lizbona zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Rio Ave była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.