Liga portugalska - 10. kolejka Primeiry Liga: Portimonense SC - CD Santa Clara 1-1 (1-0)

4 listopada na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbyło się spotkanie 10. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porimonense i Santa Clara. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 2 266 widzów.

10. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-11-04 22:00 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Widzów: 2266 | Arbiter: Manuel Oliveira
Portimonense SC
CD Santa Clara
1
1
Jadson 20'
Rodrigo 90' (samob.)

Jedenastka Porimonense przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół Santa Clara wygrał aż 14 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu arbiter pokazał kartkę Pedro Sá z zespołu gospodarzy.

Nieoczekiwanie piłkarze Porimonense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Jadson. Asystę zaliczył Emmanuel Hackman.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Nenému, zawodnikowi Santa Clara. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Porimonense.

W 49. minucie kartką został ukarany Thiago Santana, piłkarz gości. W 58. minucie Bruno Lamas został zmieniony przez Lincolna.

Trener Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę João Lucasa i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Emmanuelowi Hackmanowi z Porimonense. Po chwili trener Porimonense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Ayltona Mortego. Na boisko wszedł Anderson Oliveira, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Rodrigowi w 75. minucie i Lucasowi w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku. W 81. minucie Bruno Tabata został zmieniony przez Fernanda Medeirosa, a za Lucasa Fernandesa wszedł na boisko José Cevallos, co miało wzmocnić zespół Porimonense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Marquesa na Ukrę.

W siódmej minucie doliczonego czasu meczu do własnej bramki trafił zawodnik Porimonense Rodrigo. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

João Ricardo da Silva Afonso
90′ (samob.) 75′ Rodrigo dos Santos de Freitas
Rafael António Figueiredo Ramos
64′ Emmanuel Hackman
João Paulo Lázaro Lucas58′
90′ Lucas Possignolo
César Henrique Martins
 20′ Jadson Cristiano Silva de Morais
Zaidu Sanusi
81′ Bruno Vinícius Souza Ramos
Rui Filipe da Cunha Correia36′
4′ Pedro Miguel Cunha Sá
Lucas Marques de Oliveira90′
89′ Lucas Fernandes da Silva
Bruno José Pavan Lamas58′
Jackson Martinez
Thiago Santos Santana49′
73′ Aylton Filipe Boa Morte
. Ze Manuel
Shuichi Gonda
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
89′ José Francisco Cevallos Enríquez
Osama Jabbar Shafeeq Rashid
Rômulo da Silva Machado
Francisco Augusto Neto Ramos
81′ Fernando Medeiros da Silva
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos58′
73′ Anderson de Oliveira da Silva
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior58′
Iury Lirio Freitas de Castilho
Alfredo Horacio Stephens Francis
Marlos Moreno Durán
Andre Filipe Ukra90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Porimonense, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.