Liga portugalska - 10. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - FC Paços de Ferreira 1-0 (0-0)

4 listopada na Estádio Nacional w Jamor odbył się pojedynek 10. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i FC Paços. Mecz zakończył się zwycięstwem CF Belenenses 1-0. Na stadionie zasiadło 1 070 widzów.

10. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-11-04 20:00 | Stadion: Estádio Nacional | Widzów: 1070 | Arbiter: João Bento
Os Belenenses SAD
FC Paços de Ferreira
1
0
M. Cassierra 86'

Było to spotkanie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 14. i 17. jedenastka Primeiry Liga.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna FC Paços wygrała aż 14 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko siedem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 30. minucie Kouakou Koffi zastąpił André Moreirę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Welthon z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie w jedenastce FC Paços doszło do zmiany. Jorge Silva wszedł za André. Po chwili trener FC Paços postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Welthona. Na boisko wszedł Douglas Tanque, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 70. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 73. minucie Marco Matias został zmieniony przez Kikasa, a za Licę wszedł na boisko Zander Cassierra, co miało wzmocnić zespół CF Belenenses. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zé Uiltona na Murila.

Jedyną bramkę meczu dla CF Belenenses zdobył Zander Cassierra w 86. minucie. W doliczonej piątej minucie pojedynku kartkę dostał Nuno Coelho, piłkarz gospodarzy.

. Andre Micael53′
90′ Nuno Miguel Prata Coelho
José Uilton Silva de Jesus74′
84′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Welthon Fiel Sampaio45′ 61′
73′ Marco André da Silva Lopes Matias
Hélder José Castro Ferreira
30′ André Campos Moreira
Douglas Willian da Silva Souza61′ 72′
73′ João Diogo Alves Rodrigues
Murilo Oliveira de Freitas74′
84′  86′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Renat Oleq Oğlu Dadaşov

Drużyna FC Paços miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy CF Belenenses dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.