Liga portugalska - 1. kolejka Segundy Liga: Varzim SC - Porto II 1-0 (1-0)

13 września na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie odbył się pojedynek 1. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Varzimu i Porto II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Varzimu 1-0.

Y. Tunç 18'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Porto II wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Varzimu zdobył Yusuf Tunç w 18. minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Boubakary Diarra z jedenastki gospodarzy. Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Varzimu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Pedro Justiniano, zawodnik Porto II. W 59. minucie André Vieira zastąpił Azoughę Tembenga.

W 61. minucie w drużynie Porto II doszło do zmiany. Ángel Torres wszedł za Francisca Conceição. Po chwili trener Varzimu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Yusufa Tunça. Na boisko wszedł Christian Irobiso, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Porto II postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Dioga Ressurreição i na pole gry wprowadził napastnika Gonçala Borgesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 79. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varzimu: George Kwame, Rui Moreira, na ich miejsce weszli: Lessinho, Ibrahima. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dioga Bessy, Kelvina Boatenga zajęli: Igor Cássio, Hulk. Między 81. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

João Marcelo Messias Ferreira87′
81′ Rui Filipe Araújo Moreira
Diogo Dias Ressurreição68′
41′ Boubakary Diarra
Mor Ndiaye
59′ André Filipe Silva Rocha Vieira
Rodrigo Ribeiro Valente
81′ George Nana Kwame Ofosu
Kelvin Owusu Boateng79′
88′ Sodiq Olamilekan Fatai
Francisco Fernandes Conceição61′
Tiago Ramos Cerveira
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
 18′ 67′ Yusuf Mert Tunç
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira79′
81′ Ibrahima Kalil Guirassy
Rodrigo Pinheiro Ferreira
59′ 81′ Azougha Tembeng Abenego
Dike Alphonsus Chukwuebuka
81′ Welesson Barreto Borges
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges68′
Stanley Ejike Awurum
Johan Arath Gómez
67′ Christian Okechukwu Irobiso
Ángel Yesid Torres Quiñones61′
Rui Miguel Teixeira Caetano
Igor Cássio Vieira dos Santos79′

Drużyna Porto II miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Varzimu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.