Liga portugalska - 1. kolejka Segundy Liga: SL Benfica II - UD Vilafranquense 3-2 (1-1)

W starciu 1. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 13 września, zespół Benfiki II wygrał z UD Vilafranquense 3-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Caixa Futebol Campus w Seixal.

Kady 78'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Benfiki II otworzyli wynik. W pierwszych minutach meczu bramkę zdobył Gonçalo Ramos.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał André Claro z zespołu gości. Była to 32. minuta spotkania.

Drużyna UD Vilafranquense otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się André Dias.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Leandro Antunes z UD Vilafranquense.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benfiki II w 55. minucie spotkania, gdy Gonçalo Ramos strzelił drugiego gola. W 59. minucie w zespole Benfiki II doszło do zmiany. Tomás Tavares wszedł za Godfrieda Owusu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik na 3-1 podwyższył Ilija Vukotić.

W 66. minucie André Claro zastąpił Kadego. W tej samej minucie Carlos Fortes został zmieniony przez Rodriga Rodriguesa, a za Leandra Antunesa wszedł na boisko Eric Veiga, co miało wzmocnić drużynę UD Vilafranquense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaira Tavaresa na Paula Bernardę oraz Pedro Ganchasa na Miguela Nóbregę. W 74. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Vítorowi Brunonowi, piłkarzowi UD Vilafranquense.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 12 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Kady.

W 82. minucie Ilija Vukotić został zmieniony przez Dioga Mendesa, a za Tiaga Araúja wszedł na boisko Tiago Dantas, co miało wzmocnić zespół Benfiki II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Diasa na Stéphane'a Sparagnę. W 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vítor Bruno osłabiając drużynę UD Vilafranquense. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 74. minucie. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku żółtą kartką został ukarany Daniel dos Anjos, zawodnik gospodarzy.

Drużynie UD Vilafranquense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Benfiki II.

Marcos Vinicius da Silva Santos
77′ Pedro Luís Machado Ganchas
Vítor Bruno Ramos Gonçalves74′ 90′
59′ Godfried Ayesu Owusu Frimpong
Diogo Alexis Rodrigues Coelho
Felipe Rodrigues da Silva
André Filipe Castanheira Ceitil
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Leonardo Cordeiro de Lima Silva
 4′, 55′ Gonçalo Matias Ramos
André Dias  34′ 89′
 62′ 82′ Ilija Vukotić
Filipe Santos Oliveira
82′ Tiago Filipe Alves Araújo
André Filipe Claro de Jesus32′ 66′
90′ Daniel da Silva dos Anjos
Leandro Miguel Curto Antunes50′ 74′
76′ Jair Veiga Vieira Tavares
Carlos Manuel dos Santos Fortes66′
Carlos Joaquim Dos Santos
Adilson Aguero dos Santos
77′ Miguel Raimundo Nóbrega
Dénis Pinho Martins
Fábio Pereira Baptista
Stéphane Sparagna89′
59′ Tomás Franco Tavares
Kady Iuri Borges Malinowski66′  78′
82′ Diogo Alexandre Almeida Mendes
Eric Veiga74′
Ronaldo Camará
Tato Almara
82′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Rodrigo Rodrigues Silva66′
76′ Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo

Luis Henrique Barros Lopes

Piłkarze gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Benfiki II w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.