Liga portugalska - 1. kolejka Primeiry Liga: Vitoria Guimaraes SC - Os Belenenses SAD 0-1 (0-0)

W starciu 1. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 18 września, drużyna Vitorii przegrała z CF Belenenses 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

1. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-09-18 22:15 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: A. Soares Dias
Vitoria Guimaraes SC
Os Belenenses SAD
0
1
T. Phete 47'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków jedenastka Vitorii wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Vitorii próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Henrique z jedenastki gości. Była to 44. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę CF Belenenses w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Thibang Phete. Asystę przy bramce zanotował Rúben Lima.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CF Belenenses: Cauê w 51. i Miguelowi Cardosowi w 58. minucie. Chwilę później trener Vitorii postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Marcusa Edwardsa. Na boisko wszedł Ricardo Quaresma, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Cauê został zmieniony przez Brunona Ramiresa.

W tej samej minucie Lyle Foster został zmieniony przez Noaha Holma, a za Pepelu wszedł na boisko Denis-Will Poha, co miało wzmocnić jedenastkę Vitorii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvestre Varelę na Afonsa Sousę. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką André Andrégo z Vitorii, a w 75. minucie Afonsa Tairę z drużyny przeciwnej.

Miguel Filipe Nunes Cardoso58′
65′ André Filipe Brás André
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira75′
69′ José Luis García Vayá
Cauê Cecilio da Silva51′ 62′
Nicolas Janvier
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
62′ Marcus Edwards
Thibang Sindile Theophilus Phete  47′
62′ Lyle Brent Foster
Francisco José Coelho Teixeira
69′ Denis-Will Poha
Afonso Gamelas De Pinho Sousa67′
Domingos André Ribeiro Almeida
Bruno Edgar Silva Almeida62′
62′ Noah Emmanuel Jean Holm
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
62′ Ricardo Quaresma
Edi Maurício Sanches Semedo

Przewaga zespołu Vitorii w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Vitorii, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Drużyna Vitorii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.