Liga portugalska - 1. kolejka Primeiry Liga: Moreirense FC - SC Farense 2-0 (1-0)

W meczu 1. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 20 września, zespół Moreirense zwyciężył z Farense 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos.

1. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-09-20 19:30 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: João Bento
Moreirense FC
SC Farense
2
0
Fábio Abreu 2'
Pedro Nuno 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Moreirense wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Moreirense w drugiej minucie spotkania, gdy Fábio Abreu zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Filipe Soares.

Między 22. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Moreirense.

Na drugą połowę drużyna Farense wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Pintę wszedł Miguel Bandarra. W 49. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rafael Defendi osłabiając tym samym zespół Farense.

W 51. minucie za Braiana Mansillę wszedł Hugo Marques. W 53. minucie w drużynie Farense doszło do zmiany. Cláudio Falcão wszedł za Burę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Moreirense, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wynik na 2-0 podwyższył Pedro Nuno. W zdobyciu bramki pomógł Alex Soares.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę otrzymał Fabrício Isidoro z Farense. W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Pedro Henrique, Alvarinho, a na ich miejsce weszli Nikola Stojiljković, Jonatan Lucca. Chwilę później trener Moreirense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Rodriguesa. Na boisko wszedł Felipe Pires, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Farense: Amine Oudrhiri w 86. minucie i Miguelowi Bandarze w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Rafael Garcia Tonioli Defendi49′
31′ 83′ Anthony D'Alberto
Jonatan Lucca69′
89′ Alexandre Miguel Barros Soares
Jorge Braima Nogueira53′
83′ Filipe Miguel Barros Soares
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus61′
Fábio José Ferreira Pacheco
Amine Oudrhiri Idrissi86′
 55′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Nikola Stojiljković69′
 2′ 37′ Fábio Gonçalves Abreu
Braian Ezequiel Mansilla22′ 51′
71′ Lucas Rodrigues da Silva
Fabio Nunes
Miguel Aires Fernandes de Oliveira
Hugo Miguel Barreto Henriques Marques51′
83′ Matheus de Barros da Silva
Mário Ricardo Silva Velho
Reynaldo Cesar Moraes
Miguel Bandarra Rodrigues46′ 90′
83′ Ibrahima Camará
César Henrique Martins
89′ Gonçalo Baptista Franco
Pedro Henrique Alves de Almeida69′
71′ Felipe Augusto Rodrigues Pires
Cláudio Falcão Santos53′

Filipe Joaquim Melo Silva

. Alvarinho69′

Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes

Piłkarze gości dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Farense w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.