Liga portugalska - 1. kolejka Primeiry Liga: FC Porto - Sporting Braga 3-1 (2-1)

19 września na Estádio Do Dragão odbyło się starcie 1. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porto i Sportinga Braga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto 3-1.

Castro 21'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Bruno Viana z zespołu gości. Była to 12. minuta meczu.

Tymczasem zawodnicy Sportinga Braga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Castro. Przy zdobyciu bramki pomagał Nuno Sequeira.

Drużyna Porto wyrównała wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Sergio Oliveira. Sytuację bramkową stworzył Alex Telles.

Szybko po stracie bramki zespół Porto trafił do bramki rywala. W czwartej minucie doliczonego czasu Alex Telles dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

W 60. minucie żółtą kartkę dostał Ricardo Esgaio z Sportinga Braga. W tej samej minucie Castro zastąpił Guilherme Schettinego.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Galeno, André Horta, a na ich miejsce weszli Abel Ruiz, Raúl Silva. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergia Oliveirę z Porto, a w 72. minucie André Hortę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Porto postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Sergia Oliveirę wszedł Zaidu Sanusi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Porto utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Porto udało się strzelić gola i wygrać.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Raúl Silva osłabiając tym samym zespół gości. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Carma, piłkarza gości. Trener Sportinga Braga postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ala Musratiego i na pole gry wprowadził napastnika Iuriego Medeirosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Nuno Sequeira został zmieniony przez Vítora Tormenę, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Braga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrésa Uribego na Mamadou Louma oraz Jesusa Coronę na Mehdiego Taremiego.

W 89. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Alex Telles z Porto. W doliczonej drugiej minucie meczu w zespole Porto doszło do zmiany. Fábio Vieira wszedł za Otávia.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira78′
 45′ (k.), 89′ (k.) Alex Nicolao Telles
Ricardo Sousa Esgaio60′
90′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Bruno Viana Willemen da Silva12′
Luis Helio Pereira Danilo
Fransérgio Rodrigues Barbosa
 45′ 68′ 72′ Sergio Oliveira
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati78′
87′ Andrés Mateus Uribe Villa
André Castro  21′ 60′
87′ Jesus Corona
Francisco Sampaio Moura
72′ Zaidu Sanusi
Pires Rolando
90′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Vítor Tormena de Farias78′
87′ Mamadou Loum N'Diaye
Iuri Medeiros78′
87′ Mehdi Taremi
Guilherme Schettine Guimarães60′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Sportinga Braga, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Sportinga Braga w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.