Liga portugalska - 1. kolejka Primeiry Liga: FC Famalicão - SL Benfica Lizbona 1-5 (0-3)

18 września na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão odbył się pojedynek 1. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Famalicao i Benfiki Lizbona. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Benfiki Lizbona 5-1.

1. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-09-18 20:00 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Arbiter: Luis Godinho
Rafa Silva 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Benfiki Lizbona wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Benfiki Lizbona otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Gian-Luca Waldschmidt.

Prawie natychmiast Everton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benfiki Lizbona, strzelając kolejnego gola w 21. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Andre Almeida.

W 27. minucie kartkę dostał Rúben Dias z drużyny gości.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 42. minucie wynik na 0-3 podwyższył Álex Grimaldo.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Jorge Pereira, piłkarz Famalicao.

Na drugą połowę zespół Famalicao wyszedł w zmienionym składzie, za Calvina Verdonka, Jorge Pereirę weszli Abdul Ibrahim, Patrick William.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benfiki Lizbona w 52. minucie spotkania, gdy Rafa Silva zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Evertona.

W 60. minucie za Rafę Silvę wszedł Pizzi. W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Rubén del Campo, Matheus Clemente, a na ich miejsce weszli Toni Martínez, Bruno Jordão.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Gian-Luca Waldschmidt z Benfiki Lizbona. Przy strzeleniu gola asystował Darwin Núñez.

Piłkarze Famalicao szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola pocieszenia strzelił Guga. Asystę przy bramce zanotował Rúben Lameiras.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Gabriel z Benfiki Lizbona. Była to 71. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5.

Alex Grimaldo  42′ 72′
46′ Calvin Verdonk
Ruben Santos27′
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Jan Vertonghen
63′ Bruno André Cavaco Jordão
Gabriel Appelt Pires71′ 76′
 67′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Éverton Sousa Soares  21′
45′ 46′ Jorge Javier Moreira Pereira
Adel Taarabt
76′ Carlos Fernando Valenzuela
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro72′
63′ Antonio Martínez López
Francisco Reis Ferreira
46′ Abdul Wahab Ibrahim
Nuno Albertino Varela Tavares72′
46′ Patrick William Sá de Oliveira
Diogo António Cupido Gonçalves76′
63′ Matheus dos Santos Clemente
Pedro Victor Delmino da Silva
Lawrence Ofori
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi60′
João Roberto Rota Neto
Julian Weigl76′
63′ Rubén del Campo Ferreira
Carlos Vinícius Alves Morais72′
76′ Walterson Silva
Haris Seferović

Jedenastka Benfiki Lizbona była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.