Liga portugalska - 1. kolejka Primeiry Liga: CD Santa Clara - CS Marítimo Funchal 2-0 (0-0)

W starciu 1. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 20 września, drużyna Santa Clara wygrała z CS Marítimo 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie.

Thiago Santana 57',72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka CS Marítimo wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 47. minucie kartkę dostał Jorge Correa, piłkarz CS Marítimo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santa Clara w 57. minucie spotkania, gdy Thiago Santana strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Mansur.

W 61. minucie Jorge Correa został zastąpiony przez Milsona. W następstwie utraty gola trener CS Marítimo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Dejana Kerkeza i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Pinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Po chwili trener Santa Clara postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Costinhę. Na boisko wszedł Nené, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Thiago Santana z Santa Clara. Asystę zanotował Carlos.

W 76. minucie Edgar Costa został zmieniony przez François-Xaviera Fumu, a za Pedro Pelágia wszedł na boisko Rafik Guitane, co miało wzmocnić jedenastkę CS Marítimo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dioga Salomão na Jeana Patrica oraz Thiaga Santanę na Cryzana. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Santa Clara: Thiagowi Santanie w 84. minucie i Nenému w siódmej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jorge Iván Correa47′ 61′
70′ João José Pereira da Costa
Pedro Henrique Rocha Pelágio85′
76′ Diogo Ferreira Salomo
Jean Cleber Santos da Silva
 57′, 72′ 84′ 86′ Thiago Santos Santana
Cláudio Winck Neto
70′ 90′ Rui Filipe da Cunha Correia
Felício Mendes João Milson61′
Lucas Marques de Oliveira
Diego Fernando Moreno Quintero
86′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
François-Xavier Fumu Tamuzo76′
76′ Jean Patric Lima dos Reis
Rafik Guitane85′
Andre Filipe Ukra
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho61′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Santa Clara, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna Santa Clara w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.