Leixoes SC - SC Covilha 0-0. Liga portugalska - 14. kolejka Segunda Liga

3 stycznia na Estádio do Mar w Matosinhos odbył się pojedynek 14. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Leixoes i Covilha. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-03 18:00 | Stadion: Estádio do Mar | Arbiter: João Bento
Leixoes SC
SC Covilha
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 mecze drużyna Covilha wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie kartkę dostał Jorge Vilela z jedenastki gości. Kibice Covilha nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohameda Ndao. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Abdoulaye Daffé.

W 68. minucie Jorge Vilela został zastąpiony przez Deivisona. Trener Leixoes postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Paula Machada i na pole gry wprowadził napastnika Ruiego Pedra, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Od 77 minuty boisko opuścili zawodnicy Leixoes: Rodrigo Ferreira, Jefferson Encada, Nenê, na ich miejsce weszli: Kiki Silva, Jota I, Jota II. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gleisona, Lewisa Mbaha zajęli: Leo, Inusah Adam.

SC Covilha
85′ Antonio Beto
Leonardo Navacchio
73′ Eduardo José Borges Machado
Jean Felipe Nogueira da Silva
85′ Christophe Lucio Nduwarugira
Jorge Daniel Abreu Vilela63′ 68′
68′ Paulo Ricardo Ribeiro de Jesus Machado
Filipe Couto Cardoso
77′ Rodrigo Filipe Santos Ferreira
Gleison Wilson Da Silva Moreira78′
84′ Ânderson Miguel da Silva
Abdoulaye Daffé68′
Avtandil Ebralidze
Inters Auxence Gui
84′ Jefferson Anilson Silva Encada
Mohamed Lamine Ndao68′ 89′
84′ João Tiago Serrão Garcês
João Pedro Pinto Cardoso
Wendel da Silva Costa Wendel
Inusah Adam90′
68′ Rui Pedro da Silva e Sousa
Niamien Rodolph Amessan
Lucas dos Santos Lopes
Deivison William Borges68′
84′ João Pedro Ferreira Silva
Leonardo Ferreira Cá78′
77′ Francisco Pedro Tiago Silva
Rui Manuel Linhares Areias

Jeśli jedenastka Leixoes nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.