Leixoes SC - GD Estoril Praia 0-1 (0-0). Liga portugalska - 21. kolejka Segunda Liga

W meczu 21. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 21 lutego, drużyna Leixoes przegrała z Estorilem Praia 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio do Mar w Matosinhos.

André Vidigal 70'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań drużyna Estorilu Praia wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Brunonowi Monteirowi z Leixoes. Była to 45. minuta meczu.

W 56. minucie Pedro Pinto został zmieniony przez Antona Rückera. W 64. minucie w zespole Estorilu Praia doszło do zmiany. Abdul-Aziz Yakubu wszedł za André.

W tej samej minucie trener Estorilu Praia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jean Lazare, a murawę opuścił Zé Valente. W 66. minucie w jedenastce Leixoes doszło do zmiany. Nenê wszedł za Jeffersona Encadę. Trener Leixoes wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adewale Oluwafemiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mouhamed Belkheir.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę André Vidigalowi z jedenastki gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył André Vidigal dla drużyny Estorilu Praia. Bramka padła w tej samej minucie. Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy Estorilu Praia: Miguel Crespo, André Vidigal, Harramiz, na ich miejsce weszli: Murilo, Loreintz Rosier, João Carlos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Ferreiry, Jocy zajęli: Jota, Papalélé.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adewale Oluwafemiego z Leixoes, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia João Carlosa z drużyny przeciwnej.

Daniel Alexis Leite Figueira
56′ Pedro Manuel Mota Pinto
Hugo Domingos Gomes
Diogo Miguel Ribeiro Gomes
João Diogo Gomes de Freitas
Moustapha Seck
Hugo Cerqueira Pinto Basto
74′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
João Carlos Reis Graça
45′ Bruno André Freitas Monteiro
João Pedro Costa Gamboa
74′ Rodrigo Filipe Santos Ferreira
Miguel Crespo da Silva76′
66′ Mouhamed Menaour Belkheir
André Filipe Cunha Vidigal  70′ 70′ 76′
Lucas dos Santos Lopes
José Pedro Magalhães Valente64′
Avtandil Ebralidze
Harramiz Quieta Ferreira Soares90′
66′ Jefferson Anilson Silva Encada
André Clovis Silva Filho64′
Tiago Fernando Penela Silva
Thiago Rodrigues da Silva
Tiago André Araújo Rodrigues
Marcos André Costa Valente
56′ Anton Rücker
Carles Soria Grau
Paulo Ricardo Ribeiro de Jesus Machado
Jean Thierry Lazare Amani64′
74′ João Tiago Serrão Garcês
Loreintz Rosier76′
66′ Ânderson Miguel da Silva
João Carlos Cardoso Santo90′ 90′
74′ Hélio Alberto Delgado Silva
Murilo Oliveira de Freitas76′
66′ 87′ Adewale Oluwafemi Sapara
André Filipe Russo Franco

Abdul-Aziz Yakubu64′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.