Leixoes SC - FC Penafiel 2-0 (2-0). Liga portugalska - 28. kolejka Segunda Liga

10 kwietnia na Estádio do Mar w Matosinhos odbył się pojedynek 28. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Leixoes i Penafilu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leixoes 2-0.

28. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-10 21:30 | Stadion: Estádio do Mar | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
Leixoes SC
FC Penafiel
2
0
Joca 14'
Nenê 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół Leixoes wygrał 10 razy i zanotował pięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leixoes w 14. minucie spotkania, gdy Joca strzelił pierwszego gola.

Zespół Penafilu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Nenê. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia wyrzucił z boiska Brunona Césara z Penafilu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Leixoes rozpoczął w zmienionym składzie, za Brunona Monteira wszedł Rodrigo Ferreira. W 54. minucie David Caiado został zmieniony przez Pedro Soaresa.

W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Papalélé, Avtandil Ebralidze, a na ich miejsce weszli Jefferson Encada, Joca. W 70. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Nenê'owi z Leixoes. W tej samej minucie trener Penafilu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Wagner, a murawę opuścił Rui Pedro.

Między 86. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Leixoes i jedną drużynie przeciwnej. W 88. minucie Robinho został zmieniony przez Pedro Prazeresa, co miało wzmocnić drużynę Penafilu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nenê'a na Mouhameda Belkheira. Kibice Leixoes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jotę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Kiki Silva.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Mouhamed Belkheir, piłkarz Leixoes. W drugiej połowie nie padły gole.

Pedro Emanuel Moreira de Sousa
89′ Moustapha Seck
João Carlos Nogueira Amorim86′
 14′ 67′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
46′ Bruno André Freitas Monteiro
Gustavo Henrique Alves Rodrigues
Christophe Lucio Nduwarugira
David Caiado Dias54′
 22′ 70′ 90′ Ânderson Miguel da Silva
José Carlos Silva Franco
Lucas dos Santos Lopes
Bruno Cesar Zanaki45′
67′ Jefferson Anilson Silva Encada
Rui Pedro da Silva e Sousa70′
90′ Francisco Pedro Tiago Silva
David Thomaz dos Santos Oliveira
46′ 87′ Rodrigo Filipe Santos Ferreira
José Pedro Ferradeira dos Santos
90′ João Tiago Serrão Garcês
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
90′ 90′ Mouhamed Menaour Belkheir
Pedro Fontainhas Prazeres88′
67′ Hélio Alberto Delgado Silva
Pedro Augusto Ferreira Soares54′
67′ Avtandil Ebralidze
. Wagner70′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Leixoes pokazał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Penafilu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.