Leixoes SC - FC Arouca 0-1 (0-1). Liga portugalska - 19. kolejka Segunda Liga

6 lutego na Estádio do Mar w Matosinhos odbyło się starcie 19. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Leixoes i FC Arouca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Arouca 1-0.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-06 18:00 | Stadion: Estádio do Mar | Arbiter: Frederico João Gonçalves Santos B. Martins
Leixoes SC
FC Arouca
0
1
Arsénio 15'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna FC Arouca wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie kartką został ukarany Lucas Lopes, zawodnik gospodarzy.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla FC Arouca zdobył Arsénio. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Nenê z zespołu gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Arouca.

Trener Leixoes postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Jocę i na pole gry wprowadził napastnika Adewale Oluwafemiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie Avtandil Ebralidze zastąpił Rodriga Ferreirę.

W tej samej minucie Bruno Monteiro został zmieniony przez Mouhameda Belkheira, co miało wzmocnić jedenastkę Leixoes. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adília Santosa na André Watshiniego w 70. minucie oraz Lawrence'a Oforiego na Marca Soaresa w tej samej minucie. Między 67. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Arouca. Niedługo później trener FC Arouca postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Arsénia wszedł Joel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

João Othavio Basso
53′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
Mateus Quaresma Correia86′
63′ Bruno André Freitas Monteiro
Pedro Manuel da Silva Moreira
Christophe Lucio Nduwarugira
Lawrence Ofori81′
45′ Ânderson Miguel da Silva
Leandro Miguel Pereira da Silva67′
15′ Lucas dos Santos Lopes
Adílio Correia dos Santos70′
63′ Avtandil Ebralidze
Yaw Moses
63′ Rodrigo Filipe Santos Ferreira
Marco Paulo Silva Soares81′
João Tiago Serrão Garcês
Mauro Andrés Caballero Aguilera
63′ Mouhamed Menaour Belkheir
Heliardo Vieira da Silva
53′ Adewale Oluwafemi Sapara
André Watshini Bukia70′ 76′

Zespół Leixoes miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.