Leixoes SC - Academico de Viseu FC 2-1 (0-0). Liga portugalska - 22. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 22. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 28 lutego, jedenastka Leixoes wygrała z Viseu FC 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio do Mar w Matosinhos.

22. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-28 18:00 | Stadion: Estádio do Mar | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
P. Ayongo 76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Leixoes wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kelvinowi Medinie z drużyny gości. Była to 37. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie kartkę dostał Adewale Oluwafemi, piłkarz gospodarzy.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Leixoes otworzyli wynik. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Adewale Oluwafemi.

Trener Viseu FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Panę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kelvin Medina. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 58. minucie za Luisinha wszedł Yuri. W 67. minucie Adewale Oluwafemi został zmieniony przez Kikiego Silvę, a za Rodriga Ferreirę wszedł na boisko Bruno Monteiro, co miało wzmocnić drużynę Leixoes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Monteira na Anthony'ego Cartera.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Mouhamedowi Belkheirowi z Leixoes. W 76. minucie Paul Ayongo wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 77. minucie w drużynie Leixoes doszło do zmiany. Nenê wszedł za Mouhameda Belkheira. Chwilę później trener Leixoes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Paulo Machado, a murawę opuścił Avtandil Ebralidze. Paulo Machado spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Joca został zmieniony przez Papalélégo, co miało wzmocnić zespół Leixoes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Ferreirę na André Carvalhasa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leixoes w 90. minucie spotkania, gdy Paulo Machado strzelił drugiego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

João Miguel Passos Manuel Pica
82′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
Joel Filipe Sousa Monteiro68′
Christophe Lucio Nduwarugira
Diogo de Almeida Santos
68′ Rodrigo Filipe Santos Ferreira
Fernando Jose Almeida Ferreira83′
68′ 77′ Mouhamed Menaour Belkheir
Kelvin Yannick Fortes Monteiro37′ 58′
Lucas dos Santos Lopes
Paul Ayongo  76′ (k.)
82′ Avtandil Ebralidze
João Vasco Lima Santos de Miranda
 53′ 52′ 67′ Adewale Oluwafemi Sapara
Valdemar António Almeida58′
68′ Bruno André Freitas Monteiro
Diogo Cautela Bondoso
82′  90′ Paulo Ricardo Ribeiro de Jesus Machado
André Filipe da Silva Carvalhas83′
João Tiago Serrão Garcês
Jeremías Martín Rodríguez Puch
77′ Ânderson Miguel da Silva
Sena Yang
82′ Hélio Alberto Delgado Silva
Anthony Charles Carter68′
67′ Francisco Pedro Tiago Silva
Yuri Nascimento de Araújo58′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Leixoes, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Viseu FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.