Leixoes SC - Academico de Viseu FC 1-4 (0-1). Liga portugalska - 6. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 6. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 20 września, jedenastka Leixoes przegrała z Viseu FC 1-4 (0-1). Mecz na Estádio do Mar w Matosinhos obejrzało 944 widzów.

6. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-09-20 20:30 | Stadion: Estádio do Mar | Widzów: 944 | Arbiter: André Filipe Domingues Narciso
Famana Quizera 79'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków jedenastka Leixoes wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Leixoes próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Viseu FC otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Daniel Nussbaumer.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viseu FC.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Adewale Sapara, zawodnik gospodarzy.

Jedenastka Leixoes otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Ben Traoré.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viseu FC w 55. minucie spotkania, gdy Paul Ayongo zdobył z karnego drugą bramkę. Trener Leixoes postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę João Amorima i na pole gry wprowadził napastnika Jeffersona Encadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Diogo Leitão został zmieniony przez George'a Ayine'a. W tej samej minucie w zespole Leixoes doszło do zmiany. Mory Bamba wszedł za Adewale'a Saparę.

Niedługo później Daniel Nussbaumer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viseu FC, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Leixoes: Léo Bolgadzie w 66. i Benowi Traorému w 71. minucie.

W 72. minucie Hélder Morim został zmieniony przez Luisinha, a za Kikiego Silvę wszedł na boisko Luan, co miało wzmocnić jedenastkę Leixoes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Nussbaumera na Famanę Quizerę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 79. minucie wynik ustalił Famana Quizera.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Domen Gril
58′ Joao Amorim
Nuno Miguel Adro Tomás
66′ Leonardo da Costa Bolgado
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
Gustavo Moreno de França
Vítor Bruno Ramos Gonçalves89′
Moustapha Seck
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
72′ Hélder Gomes Morim
Valdemar António Almeida83′
58′ Diogo Horta Leitão
Luis Miguel Pinheiro Andrade
 51′ 71′ Ben Hassan Traoré
Carlos Enrique Rentería Olaya
Wendel da Silva Costa Wendel
Paul Ayongo  55′ (k.) 83′
47′ 58′ Adewale Oluwafemi Sapara
João Vasco Lima Santos de Miranda83′
72′ Francisco Pedro Tiago Silva
Daniel Nussbaumer  45′, 65′ 76′
Igor Stefanović
Ricardo Baleia Janota
72′ Luis Carlos Correia Pinto
Igor Milioransa89′
Ricardo Jorge Martins Teixeira
André Filipe da Silva Carvalhas83′
58′ George Ayine
Lúcio Fernandes Sena dos Santos
Christophe Lucio Nduwarugira
Fernando Jose Almeida Ferreira83′
58′ Mory Bamba
Famana Quizera76′  79′
72′ Luan Pereira dos Santos
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
58′ Jefferson Anilson Silva Encada
André Filipe Claro de Jesus83′
Yuri Jonathan Vitor Coelho
Abdulkerim Çakar

Sędzia nie ukarał zawodników Viseu FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.