Leixoes SC - Académica de Coimbra 1-2 (1-0). Liga portugalska - 34. kolejka Segunda Liga

22 maja na Estádio do Mar w Matosinhos odbył się mecz 34. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Leixoes i Académicy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Académicy 2-1.

Fábio Vianna 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Académicy wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie żółtą kartkę dostał Edu Machado z zespołu gospodarzy.

Nagle zawodnicy Leixoes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył André Lacximicant.

W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Guimę, piłkarza Académicy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leixoes.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mihlali Mayambela.

W 52. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Guima z Académicy i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 44. minucie. Trener Leixoes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Adewale Oluwafemi, a murawę opuścił Kiki Silva. W 58. minucie żółtą kartkę dostał Fabiano, zawodnik gości.

W 63. minucie Leandro Sanca został zastąpiony przez Filipe Chaby'ego. W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Joca, Hélder Morim, a na ich miejsce weszli Christophe Nduwarugira, Rodrigo Ferreira. W 80. minucie żółtą kartkę obejrzał Zé Castro z Académicy.

Trener Académicy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dioga Pereirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mimito Biai. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. Między 81. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Leixoes: Bruno Monteiro, André Lacximicant, na ich miejsce weszli: Ibn Diagne, Mouhamed Belkheir. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mihlalego Mayambeli, Ricarda Diasa zajęli: Dani Costa, Fábio Vianna.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie Fábio Vianna dał prowadzenie swojej drużynie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Académicy: Mohamedowi Bouldiniemu i Filipe Chaby'emu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Michael Simões Domingues
7′ Eduardo José Borges Machado
José Eduardo Rosa Vale de Castro80′
85′ Bruno André Freitas Monteiro
Ricardo Dias83′
69′ Christophe Lucio Nduwarugira
Ricardo Guima44′ 52′
69′ Rodrigo Filipe Santos Ferreira
Atair Mimito Rocha Biai81′
Ânderson Miguel da Silva
Leandro Mário Baldé Sanca63′
 35′ 85′ André Filipe Ferreira Lacximicant
Mohamed Bouldini90′
57′ Francisco Pedro Tiago Silva
Mihlali Samson Mayambela  50′ 81′
Igor Stefanović
Vladimir Stojković
Tiago André Araújo Rodrigues
Fábio André Freitas Vianna83′  89′
85′ Ibn Ousmane Diagne
Silvério Júnio Gonçalves da Silva
69′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
Mickaël Pereira Moura
69′ Hélder Gomes Morim
Carlos Daniel Silveira da Graça
85′ Mouhamed Menaour Belkheir
Carlos Filipe Fonseca Chaby63′ 90′
Avtandil Ebralidze
Diogo João Nogueira Pereira81′
Vando Baifas Félix
Luiz Gabriel Salim Ribeiro
57′ Adewale Oluwafemi Sapara
Daniel Costa81′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Leixoes przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Académicy w drugiej połowie dokonał czterech zmian.