Grupo Desportivo Estoril Praia - Rio Ave Futebol Clube 2-2 (1-0). Liga - 3. kolejka

19 sierpnia na Estadio Antonio Coimbra da Mota w Alcabideche odbył się pojedynek 3. kolejki Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Rio Ave FC. Mecz zakończył się remisem 2-2.

19 sierpnia  na Estadio Antonio Coimbra da Mota w Alcabideche odbył się pojedynek  3. kolejki  Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Estorilu Praia  i Rio Ave FC. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Estorilu Praia wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Estorilu Praia otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Rodrigo Martins.

Między 11. a 22. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rio Ave FC i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie za Vitora Gomesa wszedł Amine Oudrhiri. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Estorilu Praia.

W 58. minucie w zespole Estorilu Praia doszło do zmiany. Gilson Tavares wszedł za Arthura Gomesa.

Zawodnicy Rio Ave FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Costinha.

Trener Rio Ave FC postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Pedro Amarala i na pole gry wprowadził napastnika Paula Vitora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 67. minucie żółtą kartkę otrzymał Gilson Tavares z Estorilu Praia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rio Ave FC w 73. minucie spotkania, gdy Abdul-Aziz Yakubu zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Joca.

W 76. minucie Abdul-Aziz Yakubu został zmieniony przez Leonarda Aceveda, a za Costinhę wszedł na boisko Joao Ferreira, co miało wzmocnić drużynę Rio Ave FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Silikiego na Mora Ndiayego oraz Rodriga Martinsa na Joao Carlosa.

Tiago Gouveia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estorilu Praia, strzelając kolejnego gola w 80. minucie meczu. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Estorilu Praia i jedną drużynie przeciwnej.

W 88. minucie Joca został zmieniony przez Ukrę, co miało wzmocnić zespół Rio Ave FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Geraldesa na Tiaga Arauja oraz Tiaga Gouveię na Serginha. W piątej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Joao Ferreira, tym samym drużyna Rio Ave FC musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla zespołu Rio Ave FC, mimo że oddała ona siedem celnych strzałów.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Estorilu Praia w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.