Grupo Desportivo Estoril Praia - Futebol Clube de Famalicao 2-0 (2-0). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Estorilu Praia zwyciężył z FC Famalicao 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Antonio Coimbra da Mota w Alcabideche.

W  pojedynku 1. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Estorilu Praia zwyciężył  z FC Famalicao  2-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Antonio Coimbra da Mota w Alcabideche.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Estorilu Praia wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Estorilu Praia w 20. minucie spotkania, gdy Francisco Geraldes strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Francisco Geraldes z Estorilu Praia. Była to 39. minuta meczu.

Arthur Gomes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estorilu Praia, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Tiago Gouveia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 52. minucie Alex Millan z zespołu FC Famalicao wykazał się doskonałą techniką broniąc karnego. W 65. minucie za Andre Simoesa wszedł Jhonder Cadiz.

Między 65. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Estorilu Praia: Arthur Gomes, Joao Carlos, Pedro Alvaro, Tiago Gouveia, Francisco Geraldes, na ich miejsce weszli: Rodrigo Martins, Gilson Tavares, Volnei Freitas, Tiago Araujo, James Siliki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ruiego Fontego, Rubena Limy, Gustava Assuncao, Martina Padilli zajęli: Santiago Colombatto, Zaydou Youssouf, Pedro Brazao, Hernan De La Fuente. Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Estorilu Praia i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Estorilu Praia dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.