Grupo Desportivo de Chaves - Vitoria Guimaraes 0-1 (0-1). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki Ligi Portugal Bwin, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna GD Chaves przegrała z Vitorią Guimaraes 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Municipal de Chaves.

W  spotkaniu 1. kolejki  Ligi Portugal Bwin, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna GD Chaves przegrała  z Vitorią Guimaraes  0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Municipal de Chaves.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół GD Chaves wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Vitorii Guimaraes i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Andre Silva dla drużyny Vitorii Guimaraes. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitorii Guimaraes.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vitoria Guimaraes: Helderowi Sa w 46. i Andre Amarowi w 55. minucie. W tej samej minucie Ibrahima Bamba został zastąpiony przez Alfę Semeda.

W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Nelson Monte, piłkarz GD Chaves. Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze GD Chaves: Kevin Pina, Bernardo Sousa, Hector Hernandez, Joao Teixeira, na ich miejsce weszli: Ricardo Guima, Jonny Arriba, Jo, Helder Morim. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andre Silvy, Andre Almeidy, Joty Silvy zajęli: Anderson Silva, Dani Silva, Nelson Luz. Na osiem minut przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alfa Semedo osłabiając tym samym drużynę Vitorii Guimaraes.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Vitoria Guimaraes: Brunonowi Vareli w 83. i Tiagowi Silvie w 84. minucie. W 87. minucie w zespole Vitorii Guimaraes doszło do zmiany. Matheus Indio wszedł za Tiaga Silvę. Trener GD Chaves postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Nelsona Montego i na pole gry wprowadził napastnika Patricka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W doliczonej piątej minucie pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Matheus Indio, osłabiając drużynę Vitorii Guimaraes. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał osiem żółtych kartek oraz dwie czerwone zawodnikom Vitorii Guimaraes, a piłkarzom GD Chaves pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.