Grupo Desportivo de Chaves - Moreirense Futebol Clube 2-0 (1-0). Liga -

21 maja na Estadio Municipal de Chaves odbyło się starcie Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Chavesu i Moreirense FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Chavesu 2-0.

21 maja  na Estadio Municipal de Chaves odbyło się starcie   Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami Chavesu  i Moreirense FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Chavesu 2-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka Moreirense FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Joao Queiros z zespołu Chavesu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 16. minucie spotkania, gdy Joao Teixeira zdobył pierwszą bramkę. W 24. minucie arbiter ukarał kartką Rafaela Martinsa, zawodnika Moreirense FC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chavesu.

W 64. minucie Wellington Carvalho zastąpił Juninha. W tej samej minucie w drużynie Chavesu doszło do zmiany. Patrick wszedł za Platiny'ego.

Jedenastka Moreirense FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Chavesu, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Joao Correia.

Od 69 minuty boisko opuścili zawodnicy Moreirense FC: Sori Mane, Rodrigo Conceicao, Derik Lacerda, Rafael Martins, Goncalo Franco, na ich miejsce weszli: Ibrahima Camara, Andre Luis, Galego, Walterson Silva, Fabio Pacheco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joao Teixeiry, Joao Batxiego, Nwankwa Obiory zajęli: Kevin Pina, Adriano Castanheira, Ruben Pereira. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Goncalowi Franco z Moreirense FC. Była to 71. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Chavesu, natomiast zawodnikom Moreirense FC przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.