Gil Vicente FC - SC Farense 0-0. Liga portugalska - 30. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 30. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 1 maja, drużyna Vicente zremisowała z Farense 0-0. Starcie odbyło się na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-01 16:30 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
Gil Vicente FC
SC Farense
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Farense wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko trzy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 24. minucie w zespole Farense doszło do zmiany. Madi Queta wszedł za Braiana Mansillę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Joel Pereira z Vicente. Była to 28. minuta meczu. Trener Vicente wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Lina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Pedro Marques. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 67. minucie kartkę dostał Fabrício Isidoro, zawodnik gości. W 76. minucie Pedrinho zastąpił Kanyę Fujimota.

W tej samej minucie w jedenastce Vicente doszło do zmiany. Claude Gonçalves wszedł za Lourency'ego. Po chwili trener Farense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Djalma, a murawę opuścił Licá. Między 84. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vicente i jedną drużynie przeciwnej.

W samej końcówce spotkania w zespole Vicente doszło do zmiany. Miullen wszedł za Antoine'a Léauteya.

Antonio Beto
28′ Joel Pereira
Tomás Franco Tavares
90′ Rodrigo de Souza Prado
César Henrique Martins
Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
André Almeida Pinto
84′ João Carlos Araújo Fonseca Silva
Abner Felipe Souza de Almeida
Vitor Carvalho Vieira
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus67′
89′ Antoine Léautey
Luís Carlos Pereira Carneiro83′
76′ Pedro Filipe Barbosa Moreira
Braian Ezequiel Mansilla24′
76′ Lourency do Nascimento Rodrigues
Amine Oudrhiri Idrissi84′
Lucas da Silva Izidoro
Ryan Gauld
36′ Pedro David Rosendo Marques
Cláudio Falcão Santos
76′ Kanya Fujimoto
Filipe Joaquim Melo Silva
76′ Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Djalma Braume Manuel Abel Campos83′
36′ Samuel Dias Lino
Bilel Aouacheria
89′ Miullen Nathã Felício Carvalho
Madi Queta24′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Farense dokonał dwóch zmian.