Gil Vicente FC - Os Belenenses SAD 0-0. Liga portugalska - 12. kolejka Primeira Liga

4 stycznia na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos odbyło się starcie 12. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Vicente i CF Belenenses. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-04 20:00 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Arbiter: Hugo Serafim Coelho Magalhães Silva
Gil Vicente FC
Os Belenenses SAD
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań jedenastka Vicente wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 15. minucie na plac gry wszedł Francisco Teixeira, a murawę opuścił Silvestre Varela.

W 54. minucie Afonso Taira został zmieniony przez Brunona Ramiresa. W 73. minucie w drużynie Vicente doszło do zmiany. Kanya Fujimoto wszedł za Lourency'ego.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Talocha, piłkarz gospodarzy. Kibice Vicente nie mogli już doczekać się wprowadzenia Renana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Samuel Lino. Od 84 minuty boisko opuścili piłkarze CF Belenenses: Sphephelo Sithole, Diogo Calila, Miguel Cardoso, na ich miejsce weszli: Cauê, Richard Rodrigues, Zander Cassierra. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vitora Carvalhi, Antoine'a Léauteya zajęli: Ahmed Isaiah, Bertrand Baraye.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Mineira z Vicente, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Francisca Teixeirę z drużyny przeciwnej.

Goncalo Silva
80′ João Carlos Araújo Fonseca Silva
Diogo dos Santos Cabral85′
89′ Lucas da Silva Izidoro
Sphephelo S'Miso Sithole84′
90′ Vitor Carvalho Vieira
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira54′
Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Rúben Alexandre Rocha Lima
73′ Lourency do Nascimento Rodrigues
Silvestre Varela15′
84′ Samuel Dias Lino
Miguel Filipe Nunes Cardoso85′
90′ Antoine Léautey
Cauê Cecilio da Silva84′
73′ Kanya Fujimoto
Bruno Edgar Silva Almeida54′
90′ Ahmed Isaiah
Richard Alexandre Birkheun Rodrigues85′
Alaa Abbas
Zander Mateo Cassierra Cabezas85′
90′ Bertrand Yves Baraye
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
84′ Renan Abner do Carmo de Oliveira
Edi Maurício Sanches Semedo

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Vicente, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół CF Belenenses wymienił pięciu graczy.