Gil Vicente FC - Moreirense FC 1-2 (0-1). Liga portugalska - 26. kolejka Primeira Liga

11 kwietnia na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos odbył się pojedynek 26. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Vicente i Moreirense. Mecz zakończył się zwycięstwem Moreirense 2-1.

26. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-11 16:00 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
Ygor Nogueira 72' (samob.)

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna Vicente wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Moreirense otworzyli wynik. W 19. minucie z karnego bramkę zdobył Rafael Martins.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Filipe Soares z jedenastki gości. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Moreirense.

Drugą połowę drużyna Vicente rozpoczęła w zmienionym składzie, za João Afonsa wszedł Vitor Carvalho.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 47. minucie Pedro Marques wyrównał wynik meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vicente: Claude'owi Gonçalvesowi w 57. i Ygorowi Nogueirze w 61. minucie. Kibice Vicente nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antoine'a Léauteya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Kanya Fujimoto. W 65. minucie Pedro Marques zastąpił Bertranda Barayego.

W 70. minucie Walterson został zmieniony przez Yan, a za Rafaela Martinsa wszedł na boisko André Luis, co miało wzmocnić zespół Moreirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lourency'ego na Samuela Lina.

W 72. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Vicente Ygor Nogueira. Po chwili trener Moreirense postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Felipe Piresa wszedł Nahuel Ferraresi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

W 82. minucie Joel Pereira został zmieniony przez Paulinha, co miało wzmocnić drużynę Vicente. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipe Soaresa na Davida Simão. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Mateus Pasinato
82′ Joel Vieira Pereira
Anthony D'Alberto
72′ (samob.) 61′ Ygor Nogueira de Paula
Fábio José Ferreira Pacheco
57′ Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Walterson Silva70′
46′ João Afonso Crispim
Felipe Augusto Rodrigues Pires78′
65′ Kanya Fujimoto
Gonçalo Baptista Franco
 47′ 65′ Pedro David Rosendo Marques
Filipe Miguel Barros Soares40′ 90′
71′ Lourency do Nascimento Rodrigues
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
82′ Paulo Sérgio Mota
Alexandre Miguel Barros Soares
46′ Vitor Carvalho Vieira
David Martins Simão90′
65′ Antoine Léautey
Jefferson Fernando Isídio
65′ Bertrand Yves Baraye
Yan Matheus Santos Souza70′
71′ Samuel Dias Lino
André Luis Silva de Aguiar70′

Przewaga zespołu Vicente w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Moreirense przyznał jedną.

Drużyna Vicente w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.