Gil Vicente FC - FC Porto 1-2 (1-1). Liga portugalska - 7. kolejka Primeira Liga

24 września na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos odbyło się starcie 7. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Vicente i Porto. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Porto 2-1. Spotkanie obejrzało 5 258 widzów.

7. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-24 22:15 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Widzów: 5258 | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Sérgio Oliveira 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna Porto wygrała 26 razy i zanotowała cztery porażki oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mehdi Taremi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Chancel Mbemba z drużyny gości. Była to 23. minuta pojedynku.

W 24. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Samuel Lino nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie kartkę dostał Fábio Vieira z Porto. W 64. minucie za Samuela Lina wszedł Antoine Léautey.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Vitor Carvalho, piłkarz gospodarzy. Trener Porto postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Vitinhę i na pole gry wprowadził napastnika Toniego Martíneza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 81. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 89. minucie spotkania, gdy Sérgio Oliveira strzelił drugiego gola. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lucasowi Cunie i Otáviowi.

W tej samej minucie w zespole Vicente doszło do zmiany. Élder Santana wszedł za Vitora Carvalha. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jesus Corona74′
90′ Lucas de Souza Cunha
Chancel Mbemba Mangulu23′
Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
Ivan Marcano
João Carlos Araújo Fonseca Silva
Wendell Nascimento Borges87′
70′ Kanya Fujimoto
Andrés Mateus Uribe Villa84′
Pedro Filipe Barbosa Moreira
Otávio Edmilson da Silva Monteiro90′
66′ 90′ Vitor Carvalho Vieira
Luis Fernando Díaz Marulanda84′
Murilo De Souza Costa
Vítor Machado Ferreira68′
88′ Francisco José Navarro Aliaga
Fábio Daniel Ferreira Vieira50′ 68′
 24′ 24′ (k.) 64′ Samuel Dias Lino
Sergio Oliveira68′  89′
70′ 87′ Matheus Bueno Batista
Eduardo Gabriel Aquino Cossa84′
64′ 81′ Antoine Léautey
Francisco Fernandes Conceiçao84′
Bilel Aouacheria
Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Boubacar Rafael Neto Hanne
Antonio Martínez López68′
90′ Élder Santana Conceição
João Mário Neto Lopes74′

Drużyna Porto była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Vicente, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedenastka Vicente w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.