Gil Vicente FC - FC Famalicão 4-0 (3-0). Liga portugalska - 13. kolejka Primeira Liga

W starciu 13. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 5 grudnia, jedenastka Vicente wysoko wygrała z Famalicao 4-0 (3-0). Mecz na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos obejrzało 2 117 widzów.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-12-05 19:00 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Widzów: 2117 | Arbiter: Rui Manuel Gomes Costa
Murilo 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Famalicao wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Kanya Fujimoto. Bramka padła po podaniu Samuela Lina.

W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Kani Fujimotowi, piłkarzowi Vicente.

Jedenastka Famalicao ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Fran Navarro. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Emmanuel Hackman.

W 23. minucie Diogo Figueiras został zmieniony przez Hernána De La Fuentego. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hernána De La Fuentego z Famalicao, a w 37. minucie Emmanuela Hackmana z drużyny przeciwnej. Trener Famalicao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brunona Rodriguesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Pedro Brazão.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Famalicao doszło do zmiany. David Tavares wszedł za Charles'a Mongindę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vicente w 40. minucie spotkania, gdy Murilo zdobył trzecią bramkę.

W 53. minucie kartkę dostał David Tavares z Famalicao. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Vicente doszło do zmiany. Antoine Léautey wszedł za Murila.

Chwilę później trener Vicente postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Matheus Bueno, a murawę opuścił Pedrinho. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Heriberto Tavares, Marcos Paulo, a na ich miejsce weszli Pêpê Rodrigues, Adrián Marín. W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Giorgiemu Aburjanii z zespołu gospodarzy.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Fran Navarro z Vicente. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Antoine Léautey.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Vicente: Juan Calero, Bilel Aouacheria, Jean, a na ich miejsce weszli Fran Navarro, Kanya Fujimoto, Giorgi Aburjania. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Brunona Rodriguesa, zawodnika gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Luiz Lúcio Reis Júnior
37′ Emmanuel Hackman
Adrián Marín Gómez69′
69′ Pedro Filipe Barbosa Moreira
Pedro David Brazão Teixeira38′
 3′ 18′ 83′ Kanya Fujimoto
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues69′
73′ 83′ Giorgi Aburjania
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
 40′ 66′ Murilo De Souza Costa
Charles Monginda Pickel38′
 22′, 76′ 83′ Francisco José Navarro Aliaga
Hernán De La Fuente23′ 25′
69′ Matheus Bueno Batista
Rúben Alexandre Rocha Lima
83′ Jean Carlos de Souza Irmer
David José Gomes Oliveira Tavares38′ 53′
66′ Antoine Léautey
Heriberto Moreno Borges Tavares69′
83′ Bilel Aouacheria
Marcos Paulo Costa do Nascimento69′
83′ Juan José Calero Sierra
Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento38′ 90′
Élder Santana Conceição
Pedro David Rosendo Marques

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.