GD Estoril Praia - Varzim SC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 24. kolejka Segunda Liga

14 marca na Estádio António Coimbra da Mota odbył się mecz 24. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Varzimu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Estorilu Praia 1-0.

24. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-03-14 12:15 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
GD Estoril Praia
Varzim SC
1
0
A. Yakubu 8'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Estorilu Praia wygrała siedem razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Estorilu Praia w ósmej minucie spotkania, gdy Abdul-Aziz Yakubu strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Miguelowi Crespowi z jedenastki gospodarzy. Była to 15. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Estorilu Praia.

Trener Estorilu Praia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Loreintz Rosier, a murawę opuścił Miguel Crespo. W tej samej minucie Zé Valente został zmieniony przez André Franco.

W 59. minucie kartkę dostał Hugo Gomes, piłkarz gospodarzy. Trener Varzimu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André Vieirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Rui Moreira. Między 68. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Estorilu Praia i jedną drużynie przeciwnej.

Między 70. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Varzimu: Agdon, Sodiq Olamilekan, Ahmed Isaiah, Patrick, na ich miejsce weszli: George Kwame, Lessinho, Nuno Valente, Christian Irobiso. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Abdula-Aziza Yakubu, André Vidigala, Hugona Basto zajęli: André, Marcos Valente, Murilo. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ricardo Jorge Novo Nunes
59′ Hugo Domingos Gomes
Michael Douglas de Oliveira
João Diogo Gomes de Freitas
Nélson José Figueiredo Agra
78′ Hugo Cerqueira Pinto Basto
Tiago Miguel Monteiro de Almeida
João Carlos Reis Graça
Tiago Ramos Cerveira
77′ João Pedro Costa Gamboa
Rui Filipe Araújo Moreira67′
15′ 56′ Miguel Crespo da Silva
Ahmed Isaiah89′
56′ José Pedro Magalhães Valente
André Filipe Ribeiro Leão85′
Bruno Miguel Ponces Lourenço
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes89′
68′ 78′ André Filipe Cunha Vidigal
Sodiq Olamilekan Fatai79′
 8′ 70′ Abdul-Aziz Yakubu
Agdon Santos Menezes79′
Thiago Rodrigues da Silva
Ismael da Costa Lekbab
78′ Marcos André Costa Valente
Luís Carlos Ventura Pinheiro
Carles Soria Grau
Nuno Daniel Costeira Valente89′
Jean Thierry Lazare Amani
André Filipe Silva Rocha Vieira67′
56′ Loreintz Rosier
Welesson Barreto Borges79′
78′ Murilo Oliveira de Freitas
Okechukwu Christian Irobiso89′
56′ André Filipe Russo Franco
George Nana Kwame Ofosu79′
70′ André Clovis Silva Filho
Rui Abel Maia Coentrão

Yusuf Mert Tunç

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.