GD Estoril Praia - UD Oliveirense 3-0 (2-0). Liga portugalska - 26. kolejka Segunda Liga

W starciu 26. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 26 marca, drużyna Estorilu Praia wygrała z Oliveirense 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estádio António Coimbra da Mota.

26. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-03-26 21:00 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: João Carlos Casegas Marques Almeida
A. Yakubu 50'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Estorilu Praia wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Estorilu Praia w 14. minucie spotkania, gdy Bruno Lourenço zdobył pierwszą bramkę.

W 28. minucie João Diogo został zastąpiony przez Carlesa Sorię. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Hugo Oliveira z Oliveirense. Była to 44. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gamboa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estorilu Praia, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na drugą połowę drużyna Estorilu Praia wyszła w zmienionym składzie, za André wszedł Abdul-Aziz Yakubu. Także w zespole Oliveirense w czasie przerwy zaszły zmiany, za Hugona Oliveirę wszedł Oliveira.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Abdul-Aziz Yakubu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Bruno Lourenço, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Estorilu Praia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Loreintz Rosier, a murawę opuścił Jean Lazare. W tej samej minucie w drużynie Estorilu Praia doszło do zmiany. André Vidigal wszedł za Murila.

A kibice Oliveirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sele'a Davou. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Thalis. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Loreintz Rosier z drużyny gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Leandro Xavier Marques Silva
28′ João Diogo Gomes de Freitas
Pedro Miguel Ruas Machado
Hugo Cerqueira Pinto Basto
Pedro Henrique Vittori El Kadri
João Carlos Reis Graça
Michel Barbosa de Lima84′
66′ Jean Thierry Lazare Amani
Thalis Henrique Cantanhede72′
 45′ 72′ João Pedro Costa Gamboa
Hugo da Silva Oliveira44′ 46′
 14′ 62′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
Filipe Goncalves
66′ Murilo Oliveira de Freitas
Kazuya Onohara88′
André Filipe Russo Franco
Wilson Kenidy Correia Silva
46′ André Clovis Silva Filho
João Miguel Fernandes de Lima72′
Nuno Alberto Macedo Pereira
Júlio Manuel Pires Coelho
Marcos André Costa Valente
Filipe da Silva Alves84′
28′ Carles Soria Grau
António Manuel da Silva Oliveira46′
Miguel Crespo da Silva
Sele Davou72′
66′ André Filipe Cunha Vidigal
Luis Carlos dos Santos Amorim
72′ José Pedro Magalhães Valente
Pedro Tavares Ferreira
66′ 90′ Loreintz Rosier
Dionathã da Silva72′
Francisco Jorge Tavares Oliveira
António Pedro Pina Gomes88′
46′  50′ Abdul-Aziz Yakubu

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Estorilu Praia, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.