GD Estoril Praia - Sporting Lizbona 0-1 (0-0). Liga portugalska - 6. kolejka Primeira Liga

19 września na Estádio António Coimbra da Mota odbył się mecz 6. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Sportinga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportinga 1-0. Na stadionie stawiło się 1 987 widzów.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-19 21:30 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Widzów: 1987 | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
GD Estoril Praia
Sporting Lizbona
0
1
Pedro Porro 67'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Estorilu Praia wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Leonardo Acevedo został zastąpiony przez Ruiego Fontego. Trener Sportinga postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Rúbena Vinagrego i na pole gry wprowadził napastnika Jovane Cabrala, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Daniel Leite z Estorilu Praia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 67. minucie spotkania, gdy Pedro Porro strzelił z karnego pierwszego gola. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Estorilu Praia: Chiquinho, Arthur Gomes, Gamboa, André Franco, na ich miejsce weszli: Bruno Lourenço, António Xavier, Francisco Geraldes, Romário Baró. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pabla Sarabii, Nuna Santosa zajęli: Tiago Tomás, Ricardo Esgaio.

Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Acevedo Ruiz
65′ Daniel Alexis Leite Figueira
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
77′ João Pedro Costa Gamboa
Pedro Antonio Porro Sauceda  67′ (k.)
70′ Francisco Jorge Tavares Oliveira
Pablo Sarabia García82′
71′ Arthur Gomes Lourenço
Nuno Miguel Gomes dos Santos84′ 88′
90′ Loreintz Rosier
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre62′
77′ André Filipe Russo Franco
Matheus Luiz Nunes
59′ Leonardo Acevedo Ruiz
Ricardo Sousa Esgaio88′
77′ 90′ Francisco Oliveira Geraldes
Geny Cipriano Catamo
70′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
Daniel Santos Bragança
77′ Romário Manuel Silva Baró
Manuel Ugarte Ribeiro
59′ Rui Pedro da Rocha Fonte
Jovane Eduardo Borges Cabral62′
71′ António Manuel Pereira Xavier
Tiago Barreiros de Melo Tomás82′
André Clovis Silva Filho
Bruno Vinícius Souza Ramos

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sportinga pokazał dwie.

Jedenastka Estorilu Praia w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.