GD Estoril Praia - SC Covilha 0-0. Liga portugalska - 16. kolejka Segunda Liga

18 stycznia na Estádio António Coimbra da Mota odbył się pojedynek 16. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Covilha. Mecz zakończył się remisem 0-0.

16. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-18 19:00 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
GD Estoril Praia
SC Covilha
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Covilha wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Estorilu Praia zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Covilha była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Leo z Covilha. Była to 45. minuta pojedynku.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Deivisonowi z jedenastki gości. Trener Estorilu Praia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić João Carlos.

W 69. minucie Gamboa został zastąpiony przez Zé Valente'a. W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Felipe Macedowi, piłkarzowi Covilha. Chwilę później trener Covilha postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Inusaha Adama. Na boisko wszedł Areias, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Estoril Praia: Brunonowi Lourençowi w 78. minucie i Carlesowi Sorii w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Murilo, Harramiz, a na ich miejsce weszli Bruno Lourenço, André Vidigal.

Felipe Francisco Macedo73′
90′ Carles Soria Grau
Jean Felipe Nogueira da Silva
69′ João Pedro Costa Gamboa
Jorge Daniel Abreu Vilela
81′ André Filipe Cunha Vidigal
Mohamed Lamine Ndao
Jean Thierry Lazare Amani
João Pedro Pinto Cardoso
78′ 81′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
Inusah Adam74′
Loreintz Rosier
Deivison William Borges58′
66′ João Carlos Cardoso Santo

Miguel Crespo da Silva

69′ José Pedro Magalhães Valente

81′ Harramiz Quieta Ferreira Soares

81′ Murilo Oliveira de Freitas

66′ André Clovis Silva Filho

Abdul-Aziz Yakubu

Przewaga drużyny Estorilu Praia w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Estorilu Praia w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.