GD Estoril Praia - Porto II 1-1 (0-1). Liga portugalska - 12. kolejka Segunda Liga

21 grudnia na Estádio António Coimbra da Mota odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Porto II. Mecz zakończył się remisem 1-1.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-12-21 18:00 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: Carlos André Fernandes Macedo
GD Estoril Praia
Porto II
1
1
André 90'
Francisco Conceição 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Estorilu Praia wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto II w 39. minucie spotkania, gdy Francisco Conceição strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto II.

W 66. minucie w zespole Estorilu Praia doszło do zmiany. Jean Lazare wszedł za Loreintza Rosiera. W 77. minucie André Vidigal został zastąpiony przez Chiquinha.

Chwilę później trener Porto II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Igor Cássio, a murawę opuścił Daniel Edi-Mesumbe. Na pięć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Harramizowi, zawodnikowi Estorilu Praia. Kibice Estorilu Praia nie mogli już doczekać się wprowadzenia André. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Joãozinho. Posunięcie trenera było słuszne. André strzelił wyrównującego gola w 10. minucie doliczonego czasu meczu spotkania.

W 86. minucie Abdul-Aziz Yakubu został zmieniony przez Murila, co miało wzmocnić drużynę Estorilu Praia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Conceição na Rafaela Pereirę oraz Gonçala Borgesa na Kelvina Boatenga. W 89. minucie żółtą kartkę dostał Johan Gómez z Porto II. W doliczonej siódmej minucie starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Diogo Ressurreição osłabiając tym samym zespół gości.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację dwie minuty później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Porto II: Rodrigowi Conceição i Morowi Ndiayemu. W 10. minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył z karnego André. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

José Diogo Bessa Rocha Ferreira
86′ João Carlos Reis Graça
Rodrigo Fernandes da Conceição90′
Carles Soria Grau
Tiago Manuel Maio Matos
João Pedro Costa Gamboa
João Marcelo Messias Ferreira
66′ Loreintz Rosier
Rodrigo Ribeiro Valente
77′ André Filipe Cunha Vidigal
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges90′
85′ Harramiz Quieta Ferreira Soares
Francisco Fernandes Conceiçao  39′ 90′
André Filipe Russo Franco
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader80′
86′ Abdul-Aziz Yakubu
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira
66′ Jean Thierry Lazare Amani
Rodrigo Pinheiro Ferreira
Armin Hodžić
Diogo Dias Ressurreição90′
Bruno Miguel Ponces Lourenço
Mor Ndiaye90′
86′ Murilo Oliveira de Freitas
Rafael Reis Pereira90′
86′  90′ (k.) André Clovis Silva Filho
Kelvin Owusu Boateng90′
77′ Francisco Jorge Tavares Oliveira
Igor Cássio Vieira dos Santos80′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Porto II, a zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół Estorilu Praia w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.